Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odblokować telefon zablokowany wzorem?

12 Cze 2015 18:12 7167 16
  • Poziom 2  
    Oddałam dziś telefon na gwarancję i na czas naprawy dostałam telefon zastępczy - Samsung Galaxy S Advance. Włączając go pokazało się pole, w którym trzeba wpisać wzór, aby odblokować telefon a ja żadnego wzoru nie znam. Nie wiem, co mam teraz zrobić. Potrzebuję telefonu a do salonu nie mam możliwości jechania. Pomożecie?
  • Poziom 15  
    Jedyna możliwość to wipe (czyli przywrócenie do fabrycznych ustawień).
    UWAGA! zostaną usunięte wszystkie pliki, kontakty i ustawienia w telefonie.

Jak zrobić wipe'a
  • Poziom 29  
    Jeśli w telefonie były ustawienia developerskie można spróbować zresetować kod przez ADB.
  • Poziom 13  
    rtvkce napisał:
    Jeśli w telefonie były ustawienia developerskie można spróbować zresetować kod przez ADB.

W telefonie zastępczym ustawienia deweloperskie? Tylko i wyłacznie przywrócenie ustawień fabrycznych.
    Wciskając jednoczesnie przyciski power, home i volume up wejdziesz w tryb recovery a tam wybierasz opcje wipe data/ factory reset. Poruszasz się klawiszami volume up/down a zatwierdzasz powerem.
  • Poziom 2  
    Jak próbuję zrobić ten reset to pokazują mi się tylko opcje telefonu: Tryb cichy, tryb sieci danych, tryb offline i wyłączanie. Próbowałam już kilka razy i nadal to samo. Co robię nie tak?
  • Poziom 29  
    To co przesłał w linku Adamekp, jaśniej się nie da wytłumaczyć jak zrobić HR.
  • Poziom 2  
    Za krótko trzymałam przyciski i dlatego mi tak wyskakiwało. Przy dłuższym przytrzymaniu udało się. Wielkie dzięki!
  • Poziom 42  
    OggxD napisał:
    Pomożecie?

Nie. Regulamin forum zabrania. Udaj się do salonu operatora i wyjaśnij sprawę.
  • Admin grupy GSM
    sPeRaCz.PL napisał:
    Nie. Regulamin forum zabrania.

Proszę wskazać punkt regulaminu który o tym mówi!
  • Poziom 42  
    Ogólnie rzecz biorąc nie znamy faktycznego pochodzenia sprzętu więc dla mnie ewidentnie ma tu zastosowanie 3.1.1 Regulaminu oraz uzupełnienie:

DriverMSG napisał:
    * Jako uzasadnienie tej decyzji podam, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy pytający, który "zapomniał" hasło jest faktycznie właścicielem tego sprzętu, czy chce dostać się do komputera / laptopa / dysku w jakimś innym celu. Jeśli ktoś jest faktycznie właścicielem sprzętu to może skorzystać z usług właściwego serwisu, gdzie zapewne będzie musiał udokumentować prawo własności do sprzętu. Tych kwestii nie będziemy rozważać i jak wspomniałem nie będziemy tolerować takich tematów jak i odpowiedzi. Niniejszym informuję że tyczy się to również wszelkich haseł dostępu do komputera i dostępu do wszelkiego oprogramowania!

Czyżby to nie miało zastosowania do smartfona? Logicznym jest, że tak. Chyba, że gulson rozwieje Nasze (moje) wątpliwości).
  • Admin grupy GSM
    Nikt nie musi nic rozwiewać, polskie prawo nie zabrania wykonywania takich usług jak odczytywanie czy resetowanie tego typu zabezpieczeń i koniec kropka.
  • Poziom 29  
    Panowie... to nic nie wnosi do tematu : ) Kolega już podziękował za pomoc :)
  • Poziom 42  
    Oczywiście, że nie zabrania, ale po co to uzasadnienie do Regulaminu napisane przez DriverMSG?

Zatem: znalazłem Samsung Galaxy S6 Edge zablokowany wzorem. Jak go odblokować? Twierdzisz, że wszystko jest OK? Paranoja.
  • Admin grupy GSM
    rtvkce napisał:
    Panowie... to nic nie wnosi do tematu

Owszem wnosi bo trzeba tu jasno napisać, że tego typu usługi są całkowicie legalne!

sPeRaCz.PL napisał:
    Twierdzisz, że wszystko jest OK? Paranoja.

Oczywiście, że tak i śmiało możesz przyjść do mnie do serwisu z takim telefonem.
  • Poziom 29  
    Jeśli ktoś ma wątpliwości warto zapoznać się z regulaminem i wyłączyć ból du** : )
  • Poziom 32  
    Nieco ironicznie chociaz nie na temat: a ja o maly wlos ostrzezenia nie dostalem swego czasu za pytanie o zmiane hasla w Biosie laptopa...jak to sie czasy zmieniaja...
    P.S.
    Oczywiscie zgadzam sie z moderatorem: nawet w prawie polskim wine trzeba udowodnic a nie zakladac, ze pozwany jest zlodziejem.
  • Admin grupy GSM
    beatom napisał:
    Oczywiscie zgadzam sie z moderatorem: nawet w prawie polskim wine trzeba udowodnic a nie zakladac, ze pozwany jest zlodziejem.

Możemy to uznać za podsumowanie bardzo merytoryczne i zakończyć temat.