Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alton 70 jaki unitrowski wzmacniacz

przebor 12 Cze 2015 19:51 720 6
  • #1 12 Cze 2015 19:51
    przebor
    Poziom 4  

Witam!
    Kupiłem ostatnio głośniki Altony 70 W, mam wzmacniacz Radmor 5412, jak przeczytałem w otchłaniach internetów wzmacniacz uciąga 2x45W. Mi obsługuje tylko jeden głośnik jednocześnie, kiedy dam balans na zero jeden gra, drugi szumi. Chciałbym się zapytać jaki mocniejszy wzmacniacz polecacie do tych głośników?

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2015 20:21
    marekhab
    Poziom 31  

Coś tu nie tak jak to obsługuje jeden głośnik przecież ten amplituner jest stereo,sprawdź czy wszystko dobrze podpięte, najprawdopodobniej Twoja wina balans ma być w środkowym położeniu nie jakieś "zero ".
    2x45W - moc muzyczna
    2x35W - moc znamionowa
    http://radmory.za.pl/5412.html

1
  • #3 12 Cze 2015 20:31
    przebor
    Poziom 4  

Sprawdziłem i rzeczywiście źle podpiąłem kable, podpiąłem dwa kable do "głośnik A" jako plus i minus, przepiołem jeden do "głośnik B" i wszystko działa, wcześniej miałem tak podpięte głośniki "space 86" i wszystko grało więc myslałem ,że tak ma być. Środkowe położenie w tym wzmacniaczu oznaczone jest "0"
    Dzięki za podpowiedź
    Pozdrawiam
    Przebor

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2015 01:05
    korrus666
    Poziom 40  

Skoro masz teraz podłączone kolumny tak jak piszesz i grają to znaczy że poprzednio zrobiłeś coś źle albo wzmacniacz jest uszkodzony. Kolumny podłącza sie albo pod A (obie) albo pod B. Mocniejszy wzmacniacz nie jest ci potrzebny do tych kolumn tylko najpierw go napraw albo poprawnie podłącz.

1
  • #5 14 Cze 2015 12:10
    przebor
    Poziom 4  

Sprawdziłem i nie działają mi głośniki na "lewej "stronie, jak mam podpięte na "prawej" wszystko gra. Diodki pokazujące moc na lewym kanale również nie dają znaku życia. Więc muszę mieć podpięte kolumny pod prawe A i prawe B. Inaczej głośnik na lewym szumi i mruczy

0
  • #7 08 Kwi 2016 19:17
    przebor
    Poziom 4  

Wzmacniacz był uszkodzony, więc kupiłem po taniości Yamahe ax 500 i wszystko gra dobrze. Radmor czeka na naprawę

0