Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary hydrofor - często się załącza.

12 Cze 2015 20:42 2910 11
  • Poziom 9  
    Witam. Mam stary hydrofor, który od jakiegoś czasu często mi się załącza, więc musiałem się przełączyć na sieć ogólną.

Poradźcie mi, co zrobić...wystarczy że wezmę wiadro wody i już mi się załącza, mimo że ciśnienie pokazuje 0,4.
    Stary hydrofor - często się załącza. Stary hydrofor - często się załącza. Stary hydrofor - często się załącza.
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wyłącznik ciśnieniowy wymieniałem w tamtym roku i było w porządku... Załączał się na 0,1 a wyłączał na 0,4, popsuło się jakoś miesiąc temu.

Jest napompowany 0,4, naleję wtedy wiadro wody i mi od razu spada na 0,1.
  • Moderator Samochody
    Bogdan K napisał:
    Podaj model tego włącznika ciśnieniowego, masz za wysoki ustawiony próg załączania pompy dlatego tak szybko się załącza.

Wypadało by się zapoznać z zasadą działania hydroforu, zanim się coś napisze. Brak poduszki powietrznej, działającej jak stabilizator ciśnienia. Trzeba sprężarką dopompować do hydroforu, pewnie już z racji wieku utracił 100% szczelność.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    właśnie robokop nie mam pojęcia jak zrobić tą poduszke powietrzną gdyż jest to stary hydrofor i nie ma żadnego zaworka

i jest jakis korek zaślepka koło tego włącznika ciśnieniowego...co to jest???

i tak samo jest korek przy dopływie wody ze studni przy pompie..co to jest???
  • Moderator Elektrotechnika
    pawko81 napisał:
    i jest jakis korek zaślepka koło tego włącznika ciśnieniowego...co to jest???

i tak samo jest korek przy dopływie wody ze studni przy pompie..co to jest???

To zwykle zaślepki .
    Twoim kolego problemem jest stan techniczny tego urządzenia , nieszczelny na manometrze więc co ma trzymać . Instalacja elektryczne tragiczna stwarza zagrożenie dla życia, kable walają się na ziemi kostka zasilająca pompę tylko czeka na to by kogoś zabić .
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Korek przy wyłączniku to zawór zwrotny - nie ruszać, korek na pompie służy do zalania wodą rury do studni, w celu ułatwienia zassania pompie. Poziom wody powinien być pomiędzy tymi kolankami co masz podłączony ciśnieniomierz i tam powinien być obsadzony wskaźnik rurkowy. U Ciebie jest na pewno sporo ponad górnym kolankiem stąd woda we wskaźniku(rdza). Pompa ma możliwość dopompowania powietrza - taki mały zaworek przy wejściu wody, ale z racji na kondycję tej pompy ten sposób może nie zadziałać. Najlepiej zrobić jakąś redukcję z zaworkiem na górnym kolanku i podłączyć kompresor.
    Procedura pompowania:
    1 wyłączyć silnik.
    2 spuścić maksymalnie wodę.
    3 napompować kompresorem do np.0,4
    4 spuścić ponownie wodę
    5 pompować kompresorem i słuchać czy bulgocze(jak bulgocze to woda jest jeszcze powyżej górnego kolanka)
    6 powtarzać czynności puki przestanie bulgotać.
    poziom powinien być poniżej górnego kolanka przy ciśnieniu 0,4, ale w tych warunkach trudno to będzie ustalić.
    7 odłączyć kompresor, podłączyć silnik i sprawdzić jak działa.
    Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Dziękuję.
    Powiedz mi kolego jeszcze czy ten zaworek mam zrobić na kolanku gdzie jest przykrecony ciśnieniomierz???
    A jak spuscic wodę ze zbiornika??? Nie wiem czy odkręce tą śrubę z dolu żeby woda zleciala

I nie rozumiem punktu 2 i 4.. Jak ma bulgotac jak będzie pusty??
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tak tam gdzie jest ciśnieniomierz.
    Nieprecyzyjnie się wyraziłem, nie spuszczasz wody całkowicie ze zbiornika, tylko tyle na ile pozwoli ciśnienie
    Spuszczasz normalnie odkręcasz kran i czekasz jak przestanie lecieć(prawie, nie czekaj do ostatniej kropli). U Ciebie problem jest taki, że masz prawie cały zbiornik wody, a malutko powietrza. A powinno być mniej więcej pół na pół. Za każdym dopompowaniem powietrza poziom wody będzie się obniżał.
  • Poziom 9  
    Oki. Rozumiem.. Jutro postaram się zmienić rurkę, założyć zaworek, może zmienić ciśnieniomierz i spróbuje zrobić jak powiedziałeś.... Dam znać jak to zrobię...
    Dziękuje

Jednak nie mam nowej rurki :(..więc czy mogę wyjąć starą i zaślepić na dole i górze póki nowej nie znajdę???
  • Poziom 9  
    więc tak:
    tak jak mówiłeś mizar wody było ponad kolanko gdzie ciśnieniomierz jest więc spuściłem do tegoż poziomu założyłem zawór zwrotny ,nowy ciśnieniomierz i zaworek do pompowania
    usunąłem rurkę gdyż nowej nie mam
    napompowałem ciśnienia i wylałem przez kran mniej więcej 70 litrów aby poziom wody w zbiorniku był mniej więcej połowe .

Napompowałem znów ciśnienie do 3 Barów i załączyłem pompę która chodziła 3 minuty i nawet nie dobiła tego ciśnienia więcej..

Więc znów mam problem dlaczego nie pompuje ciśnienia?????
    Czyżby woda nie szła???
    Jak to sprawdzić??? Stary hydrofor - często się załącza. Stary hydrofor - często się załącza.
  • Poziom 9  
    udało mi się!!

Postarałem się aby mniej więcej było pół wody pół powietrza w zbiorniku....nabiłem kompresorem do 3 Bar i.....odkręciłem korek który idzie od studni i jest przy pompie. Nalałem do niego wody aby nie było powietrza do zassania wody ze studni i jakoś pociągnęło... :D
    ustawiłem załączanie na 1,7 a wyłączanie na 4,4 więc myśle że jest oki

dziękuję wszystkim za pomoc