Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E30EU - Po chwili od włączenia zatrzymuje się (błąd dopływu)

12 Cze 2015 22:07 2688 3
  • Poziom 10  
    Parę dni temu zmywarka po chwili od włączenia zatrzymała się, słychać sygnał i pojawił się znaczek braku dopływu wody (kranik). Po kilku próbach wyłączania i włączania w tej chwili pompę (chyba pompę) słychać na okrągło ( nawet po otwarciu drzwi). Kontrolki nie gasną nawet po naciskaniu klawisza włącz/ wyłącz. Wyłączyć można tylko wyciągając wtyczkę z gniazdka. Po ponownym podłączeniu do prądu odpala się tak jak przed wyłączeniem (kranik świeci, słychać pompę...). Dzisiaj przez przypadek wyszło, że działanie wraca do normy po ... odchyleniu zmywarki o 30-40 stopni do tyłu.
    Czy ktoś ma jakieś sugestie czego się czepić (raczej nie w stylu podłóż coś pod przednie nóżki ;-)
    Z góry dziękuję
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Źródło wycieku znalezione (dzięki Szypek72). Uszkodziłem płaszcz wodny gdy zdejmowałem go do czyszczenia. Wymieniłem na drugi i wysuszyłem zmywarkę. Kontrolka (kranik) zniknęła. Wróciłem do punktu wyjścia. Zmywarka pobiera trochę wody, wypuszcza ją i kończy program. Znajomy, który cokolwiek o tym wie sugeruje, że to kłopot z pompą myjącą (?). Może ktoś ma jakieś sugestie?
  • Poziom 2  
    Witam,
    Miałem dokładnie ten sam problem, kranik zapalał się chwilę po włączeniu i zmywarka spuszczała wodę. Wezwałem serwisanta. Okazało się że był zagięty przewód odprowadzający wodę. Na wstępie najlepiej sprawdzić stan przewodów doprowadzających i odprowadzających wodę.