Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tesla zwiększa moc wyjściową swoich baterii domowych

Natsuki Kuga 12 Cze 2015 22:37 2145 0
 • Tesla zwiększa moc wyjściową swoich baterii domowych

  Tesla ogłosiła, że zwiększa ponad dwukrotnie moc wyjściową swojej linii baterii Powerwall do użytku domowego, pozostając przy takiej samej cenie. Jak mówi CEO Tesli, Elon Musk, decyzja ta została podjęta wskutek wcześniejszych negatywnych opinii, które pojawiły się po zaprezentowaniu serii produktów Powerwall. Dzięki temu, że firma wzięła część negatywnych opinii do serca, Tesla znacznie zwiększyła pojemność baterii z tej serii. Baterie te będą posiadały od 2 kW stałej mocy wyjściowej i 3,3 kW mocy szczytowej do 5 kW stałej mocy wyjściowej do 7 kW mocy szczytowej. Cena baterii pozostanie taka sama: 3000$ za wersję o wydajności dziennej 7 kWh oraz 3,500$ za wersję backup UPS o energii 10 kWh.

  Tesla zwiększa moc wyjściową swoich baterii domowych

  Bateria Tesla Powerwall może zostać zainstalowana zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Urządzenie składa się z dwóch, działających niezależnie od siebie akumulatorów: jeden zasila dom w normalnych warunkach, a drugi, backupowy UPS doprowadza zasilanie, gdy nastąpi awaria sieci elektrycznej. Właściciele domów, którzy zapisali się na listę gotowych do montażu ogniw słonecznych będą mieli pierwszeństwo w dostawie nowych baterii Powerwall, to samo tyczy się gospodarstw domowych, które takie ogniwa posiadały już wcześniej. Musk tłumaczy tę decyzję twierdząc, że ogniwa słoneczne posiadają falownik, który pozwala na zmianę prądu stałego na zmienny, co znacznie ułatwi montaż Powerwalli. Kolejnymi uprzywilejowanymi odbiorcami baterii będą wspólnicy firmy, którzy będą w stanie maksymalnie obniżyć koszty dla użytkowników końcowych. Końcowa oczekiwana cena baterii wraz z montażem ma wynieść około 4000 $. Powerwall posiada 10-letnią gwarancję. Jego wymiary to 51x34x7,5 cali.

  Ciekawą funkcją tych baterii jest możliwość spięcia ich razem, by zwiększyć ilość dostarczanej energii. Przykładowo, spinając razem 9 Powerwalli, jesteśmy w stanie uzyskać nawet 90kWh energii. Badania GTM wykazały, że przeciętne gospodarstwo domowe w USA zużywa od 20 kWh do 25 kWh dziennie. Mając zatem taki potężny zapas energii, możemy spokojnie wykorzystać go do zasilania nawet mocno prądożernych urządzeń.

  Tesla nie poprzestanie jednak tylko na projekcie swoich baterii domowych. Już w zeszłym roku zapowiedziała, że pracuje nad nowymi bateriami litowo-jonowymi wraz z firmą Panasonic. Projekt nosi nazwę "Gigafabryka". Pierwsza z nich jest w budowie w miejscowości Reno, w stanie Nevada.

  Żródło: http://www.computerworld.com/article/2933426/...f-its-home-battery-keeps-prices-the-same.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Natsuki Kuga
  Poziom 13  
  Offline