Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

projekt w LTspice, szukanie elementów, błąd symulacji

merigold277 13 Jun 2015 12:04 1005 0
    merigold277
    Level 8  
    Cześć,
    robię wirtualny projekt klaskacza ze strony http://sklep.avt.pl/avt721-2.html , z pominięciem przekaźnika. Symulację chcę zrobić w LTspice.
    Mój problem polega na znalezieniu części, z większością, jak np. CMOS 4017, czy mikrofon jakoś sobie poradziłam, teraz utknęłam na tranzystorze BC516, czy ktoś może mi pomóc go znaleźć albo wytłumaczy jak szukać tych elementów tak żeby nie trwało to wieki? Naprawdę nie wiem o co chodzi, na zajęciach powiedziano mi, że schematy powinny być na stronie producenta, żadnego z elementów, które szukałam tak nie znalazłam.
    Ogólnie to, to co już zrobiłam prezentuje się tak (Q3 to właśnie ma być BC516 albo inny ""darlington" PNP małej mocy"):
    projekt w LTspice, szukanie elementów, błąd symulacji
    Jestem kompletnie zielona w tym temacie, więc będę wdzięczna, jeżeli ktoś by zweryfikował, czy jest to względnie zgodne z tym co na stronie avt.pl.?

Próbowałam też zasymulować to co mam, ale wyskakuje błąd, że nie może odnaleźć pliku standard.jtf (program szuka go w zupełnie innej lokalizacji niż jest zainstalowany).

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.