Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci

monterL 13 Jun 2015 14:01 2418 3
 • #1
  monterL
  Level 10  
  cześc.
  Pomożecie zdiagnozować lodówke ? :) bo się zepsuła.
  Lodówka Indesit (model nieznany,nie ma tabliczki znamionowej) Mi się rozmroziła i nie reaguje na kręcenie termostatem jedynie żarówka w środku świeci zamrażarka i chłodziarka nie działa.Wcześniej pracowała non stop prawie i tylna ścianka w chłodziarce szybko pokrywała się lodem myślałem że to sprawa uszczelki nie dochodzącej i przymierzałem się do wymiany przez 2 tygodnie aż padła całkiem.  Przydałby Mi się jakiś ogolny schemat blokowy albo serwisowka co sprawdzać w jaki sposób mierzyć i w jakiej kolejności . Jak narazie rozkręciłem termostat i wizualnie skontrolowałem wszystko czyściutkie brak oznak zalania lub zaśniedzeń.

  Wrzuciłem zdjęcia dokladne z opisem kabli w termostacie ,w skrzynce czarnej od kompresora,zdjecie lodowki .Z tego co się orientuje to na poczatek pewnie trzeba by kompresor podlaczyc bezposrednio do pradu czyli kabel nr 6 brazowy polaczyc z kablem nr 2 ? czy inaczej jakoś?
  Wymontowałem termostat model "K59-L4159" zmierzyłem opór miedzy nóżkami 0,3 om w temperaturze pokojowej nie wiem jaki ma być i w jakiej temperaturze się go sprawdza.

  Proszę o pomoc bo kobieta mi marudzi ze nie ma lodówki Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci :) Indesit lodówka - Rozmroziła się, wcześniej lód był na tylnej sci
 • Helpful post
  #2
  wiertacz
  Level 34  
  Skoro masz wszystko rozebrane to na początek zewrzyj ze sobą te dwa przewody które były podłączone do zacisków termostatu ( brązowy i czarny ).
  Jeśli agregat zacznie pracować to termostat do wymiany.
  Jeśli nie to trzeba będzie dalej szukać ( zabezpieczenie termiczne w skrzynce przy agregacie ) a w najczarniejszej wersji padnięty agregat.
 • #3
  monterL
  Level 10  
  Agregat po zwarciu kabli termostatu ruszył .
  Więc pewnie termostat do wymiany.
  Z tym że tego modelu termostatu nie ma w sprzedaży czy można jakoś zamiennik zastosować a jeśli tak to najważniejsza jest długość kapilary czy temperatura działania ?
 • Helpful post
  #4
  wiertacz
  Level 34  
  Kapilara nie może być krótsza od oryginału.
  Może być dłuższa ale bez przesady bo nie będzie gdzie schować zapasu.
  Co do zamiennika.
  Z tego co wiem termostaty z serii K59 to są termostaty tak zwane "płaczki" czyli takie które maja stałą nieregulowaną temperaturę załączenia np. +5 stopni a regulowaną temperaturę wyłączenia np. -15 do -25 stopni ( to są wartości przykładowe pokazujące zasadę działania i nie należy sugerować się nimi przy doborze zamiennika).
  Stosowane są w lodówkach z automatycznym odszranianiem.

  Niestety nie wiem jakie parametry posiada ten oryginalny termostat.
  Można spróbować zastosować uniwersalny termostat W4 o parametrach +4,5/ -13 do -26 stopni i kapilarze o długości 1200 mm.
  Podane temperatury to nie są temperatury panujące w lodówce tylko w miejscu zabudowania kapilary.