Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulrich Wandich - Jak zdjąć i wyczyścić wymiennik woda-spaliny

adam220 13 Cze 2015 14:25 735 3
  • #1 13 Cze 2015 14:25
    adam220
    Poziom 14  

Witam,
    mam błąd E-02.

Dotąd sprawdziłem:
    -czujnik przepływu za pompą (wyczyszczony i sprawdzony omomierzem),
    -pompę (przez otwarty czujnik przepływu woda po załączeniu pompy sika mocno),
    -połączenie czujnika przepływu z automatyką (ręczne zwarcie czujnika uruchamia palnik)
    -filtry na powrocie c.o. zewnętrzny i wewnętrzny (oczyszczone),
    -zawór dwudrożny zewnętrzny (obraca się i zatrzymuje),
    -puszczałem kocioł na c.o. z otwartymi głowicami i na zasobnik z wymuszeniem przestawienia zaworu dwudrożnego zadajnikiem temperatury, nie poszedł, E-02...

Został mi już chyba tylko zatkany wymiennik woda-spaliny po stronie wodnej, choć to wydaje mi sie mało prawdopodobne.
    Pytanie jak go zdjąć aby za dużo nie demontować?

0 3
  • #2 13 Cze 2015 16:44
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Możesz odłączyć zasobnik i tam podłączyć naczynie z roztworem czyszczącym. Zablokujesz zawór w pozycji na zasobnik, grzanie na minimum i po jakimś czasie powinieneś mieć problem załatwiony bez komplikacji z demontażem wymiennika. Cały czas kontroluj sytuację, bo wydzielające się przy tym gazy mogą zablokować przepływ.

0
  • #3 13 Cze 2015 17:46
    adam220
    Poziom 14  

No tak, pomysł bardzo dobry, ale w tym wypadku nie ma przepływu, więc nie będzie płukania...

Czy ktoś sie spotkał z całkowicie zablokowaną nagrzewnicą?
    Czy to sie w ogóle zdarza?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2015 20:47
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Mało prawdopodobne, że jest całkowicie zablokowana. Jeśli masz takie obawy, to zamknij zawory na grzejniki, a do obwodu zasobnikowego podłącz węże i przepłucz kranówką. Jeśli ta się nie przebije, to czarno widzę...

1
  Szukaj w 5mln produktów