Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulrich Wandich - Jak zdjąć i wyczyścić wymiennik woda-spaliny

adam220 13 Jun 2015 14:25 1344 3
    adam220
    Level 14  
    Witam,
    mam błąd E-02.

Dotąd sprawdziłem:
    -czujnik przepływu za pompą (wyczyszczony i sprawdzony omomierzem),
    -pompę (przez otwarty czujnik przepływu woda po załączeniu pompy sika mocno),
    -połączenie czujnika przepływu z automatyką (ręczne zwarcie czujnika uruchamia palnik)
    -filtry na powrocie c.o. zewnętrzny i wewnętrzny (oczyszczone),
    -zawór dwudrożny zewnętrzny (obraca się i zatrzymuje),
    -puszczałem kocioł na c.o. z otwartymi głowicami i na zasobnik z wymuszeniem przestawienia zaworu dwudrożnego zadajnikiem temperatury, nie poszedł, E-02...

Został mi już chyba tylko zatkany wymiennik woda-spaliny po stronie wodnej, choć to wydaje mi sie mało prawdopodobne.
    Pytanie jak go zdjąć aby za dużo nie demontować?
    piotr_boncza
    Level 29  
    Możesz odłączyć zasobnik i tam podłączyć naczynie z roztworem czyszczącym. Zablokujesz zawór w pozycji na zasobnik, grzanie na minimum i po jakimś czasie powinieneś mieć problem załatwiony bez komplikacji z demontażem wymiennika. Cały czas kontroluj sytuację, bo wydzielające się przy tym gazy mogą zablokować przepływ.
    adam220
    Level 14  
    No tak, pomysł bardzo dobry, ale w tym wypadku nie ma przepływu, więc nie będzie płukania...

Czy ktoś sie spotkał z całkowicie zablokowaną nagrzewnicą?
    Czy to sie w ogóle zdarza?
  • Helpful post
    piotr_boncza
    Level 29  
    Mało prawdopodobne, że jest całkowicie zablokowana. Jeśli masz takie obawy, to zamknij zawory na grzejniki, a do obwodu zasobnikowego podłącz węże i przepłucz kranówką. Jeśli ta się nie przebije, to czarno widzę...