Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierki kątowe - Mini kątówka

13 Cze 2015 17:37 4800 17
  • Poziom 10  
    Witam;
    Pragnę zapytać Szanowne Forum-czy są mini szlifierki kątowe elektryczne,miniaturki popularnych "Boszek", "fleksów" i innych nazw - oczywiście nie na sprężone powietrze?I co ważne-nie żaden "Proxon" o mocy 100W,lub mniej,tylko coś konkretnego.
    Pneumatyków jest co nie miara, ale sieciowych-????
    Gdyby ktoś miał jakieś namiary,,,,poproszę o kontakt.
    Pozdrawiam-Dariusz N.
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 17  
    A o jakim wymiarze i rodzaju akcesoriów myślisz ? np. średnice tarcz czy typ mocowania ...
  • Poziom 10  
    Witam;

Co do mocy-ok.500W.
    Jeśli chodzi o wym.tarcz,najlepiej byłoby użyć tarcze zużyte przez standartową kątówkę i ich sposób mocowania,ale można mocować w inny sposób i mniejsze tarcze,tylko jakie-????są (żadko) o śred.50mm. tylko już o innej śred.wew.
    Co do wymiarów takiej "mini kątówki"-powiedzmy 50% mniejsza od tradycyjnej,mowa o gabarytach.Takie,jak szlifierki kątowe pneumatyczne,,,
    Są takie na polskim rynku-???
    Pzdr.-Dariusz N.
  • Poziom 17  
    to może szlifierka prosta z założonym trzpieniem fi 8 na 22,1 mm ?
  • Poziom 10  
    To ma sens,lecz gdzie zdobyć takową o względnie małych wymiarach,a o mocy powyżej 500W-???
  • Poziom 12  
    LINK - do wyboru do koloru, jak interesuje dana firma wystarczy dopisać.
  • Poziom 10  
    O.K.-wszysatko ładnie i pięknie,lecz nie ma szlifierek kątowych w wersji "Mini" i na 230V.Są tylko proste,a kątowe,,,,,pneumatyki;
    Pzdr.-Dariusz N.
  • Poziom 19  
    Chodzi o szlifierkę, która wygląda mniej więcej o tak?

• Poziom 10  
    Witam;
    Zgadza się,tylko ta na fotce jest chyba w wymiarach standartowych,a ja poszukuję taką samą,tylko w skali 1:2,czyli dwa razy mniejszą,ale o mocy no niech by było ok.500W.Czy takowe są w sprzedaży,a jeśli tak-to gdzie-????
    Pzdr.-Dariusz N.
    A tak powinna wygladać:-oczywiście na fotce to pneumatyk,a ja szukam elektrycznej
  • Poziom 12  
    Gapiszon elektryczna nigdy nie będzie taka mała, lekka i wydajna bo ma silnik elektryczny. Najmniejsze produkowane szlifierki to właśnie szlifierki proste (linki wyżej). Z kątowych najmniejsze to na tarcze 125 albo 115. Np kilka dosyć dobrych i małych: http://www.ceneo.pl/9713473 - ten model jest z regulacją obrotów ale jest tańsza o 100zł wersja bez)
    http://www.ceneo.pl/1809749#mh=E0f0Xv7g37003a...a-7yfIuAv3pHPTTwYUvto30OMFPItEKfdCpUFO_z_RpA2
    http://pl.milwaukeetool.eu/narzedzia/przewodowe/ag-750/
  • Poziom 17  
    Gapiszon napisał:
    Witam;
    Zgadza się,tylko ta na fotce jest chyba w wymiarach standartowych,a ja poszukuję taką samą,tylko w skali 1:2,czyli dwa razy mniejszą,ale o mocy no niech by było ok.500W.

a czemu musi być kątowa ?
  • Poziom 29  
    A ja myślę, że należy poznać oczekiwania załozyciela tematu- czego oczekuje.
    Zwartej, wysmukłej głowicy którą bez problemu dojdzie w zakamarki?
    Małej średnicy obudowy którą z różnych przyczyn może trzymać tylko jedną ręką?
  • Poziom 10  
    Witam;
    Oczywiście,że najważniejszym argumentem dla mnie-jest łatwy dostęp do "zakamarków" trudno dostępnych miejsc,celem dajmy na to,oszlifowania spoin po spawaniu.Lecz nie tylko samo szlifowanie,niekiedy potrzeba i uciąć kawałek np.-blachy w miejscu,gdzie standartowa "kątówka" nie ma szans na wejście w takie miejsce.Natomiast mała,,,,ma szanse.To jest moim priorytetem w znalezieniu takiej szlifiereczki.Typ "prosta"-tez ma swoje zalety,ale ma i wady.Zresztą,jak każde urządzenie.Nie ma szerokiego asortymentu tarcz,kamieni,szczotek drucianych itp. akcesorii do założenia na wszystkie tego typu "urządzenia".Zużyta tarcza do cięcia metalu w tradycyjnej "kątówce"-doskonale nadawała by się do małej szlifiereczki,ale
    -????do jakiej i jak ją zamontować,lub do innych tego typu urzadzeń-???
    Pewnie-dobry tokarz dorobi special uchwyt,a czy w handlu nie powinno być to do kupienia-???
    Można by długo ten temat ciągnąć,lecz żyjemy w Polsce,a to już samo za siebie mówi.
    Dzięki Wszystkim za rozwinięcie tematu i porady.Jestem z Was dumny i zadowlony.
    Pozdrawiam-Dariusz N.
  • Poziom 17  
    coś takiego:
    SPARKY MK550E szlifierka prosta
    - 550W
    -elektroniczna regulacja obrotów
    - ważna sprawa: tulejka 6/8 mm, mocujesz do tego trzpień na 22,1 i używasz zwykłych tarcz, możesz też stosować szczotki czy kamienie szlifierskie z osią 6 i 8 mm
    cena ok 350 zł

jest też wersja "przedłużona" MKL 550E
  • Poziom 10  
    Witam;
    Uważam,że więcej porad i uwag nie wiele wniesie do sprawy,więc temat uważam za wyczerpany i zamykam te zagadnienie.
    Wszystkim bardzo dziękuję za wszelkie porady i uwagi.
    Pozdrawiam-Dariusz N.