Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEG VCR 302 - Czarno biały obraz przy zgrywaniu materiału.

rektiv 13 Cze 2015 18:43 456 1
  • #1 13 Cze 2015 18:43
    rektiv
    Poziom 11  

Problem polega na tym ,że chciałem zgrać materiał z taśmy VHS za pomocą wideo SEG VCR 302 przez kamerę canon MV 750. Żeby było śmieszniej z 2 lata temu robiłem to z powodzeniem a teraz za Chiny nie mogę dojść jak to poprawnie podłączyć / skonfigurować. Cała operacja polegała na podłączeniu przejściówki EURO na chinch dzięki temu miałem do dyspozycji svideo i trzy wyjścia chinch. Svideo podpinam pod kamerę a dźwięk dwoma osobnymi kablami pod AV do kamery.. Z kamery do PC obraz idzie po kablu DV . Wszystko pięknie ładnie tylko mam czarno-biały obraz. Jednak jakiś niuans mi tutaj umyka. Jakieś rady będę wdzięczny.

problem jest gdzieś na linii wideo - kamera bo już na kamerze obraz jest czarno- biały zastanawiam się czy wcześniej nie zmieniłem systemu kodowania.

0 1
  • #2 13 Cze 2015 21:56
    alikatek
    Poziom 29  

rektiv napisał:
    problem jest gdzieś na linii wideo - kamera bo już na kamerze obraz jest czarno- biały zastanawiam się czy wcześniej nie zmieniłem systemu kodowania.

Problemem jest niespasowanie 2 urządzeń-Video Grabber jak kupiony w Polsce to działa zapewne w systemie PAL a kamera ma pewnie możliwość zmiany systemu i ty masz ustawione NTSC.
    Sygnał NTSC na telewizorze PAL jest interpretowany jako czarno-biały.

0