Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do 500-600 zł wzmacniacz ONKYO A-9211

wujek2114 13 Cze 2015 21:07 930 6
  • #1 13 Cze 2015 21:07
    wujek2114
    Poziom 9  

Witam.
    Obecnie posiadam wzmacniacz ONKYO A-9211 + kolumny 4 x ONKYO SC-250.
    Słucham głównie rocka, hard rocka, dance lat 80.
    Obecny zestaw fajnie się sprawdza w lżejszych kawałkach typu China in your Hands - TPau, All You Zombie - The Hooters, Holding out the hero - Bonnie Tyler.
    Zestaw gra dość dynamicznie ale czegoś mu brakuje...
    Chcę wymienić fronty (2 x ONKYO SC-250) na coś lepszego. Nie chcę więcej basu, ale o ile to możliwe w tej cenie, większej dynamiki i lepszego brzmienia przy hard rocku!

0 6
  • #2 14 Cze 2015 13:18
    2510814
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Cze 2015 14:51
    wujek2114
    Poziom 9  

potęgamocy napisał:
    Zainwestować w subwoofer aktywy?

Wydaje mi sie że subwoofer to raczej tylko basu doda a nie poprawi dynamikę...
    Ale może się myle bo nie miałem nigdy subwoofera aktywnego. (miałem tylko z zestawu Logitecha)

0
  • #4 14 Cze 2015 15:44
    Zamerstary
    Poziom 26  

Masz podłączone cztery kolumny do wzmacniacza dwu-kanałowego, wymień posiadane kolumny na dwie, dynamika powinna być bardziej odczuwalna w tym przypadku. Jak duż jest pomieszczenie, w którym słuchasz muzyki?

0
  • #5 14 Cze 2015 15:53
    wujek2114
    Poziom 9  

Zamerstary napisał:
    Masz podłączone cztery kolumny do wzmacniacza dwu-kanałowego, wymień posiadane kolumny na dwie, dynamika powinna być bardziej odczuwalna w tym przypadku. Jak duż jest pomieszczenie, w którym słuchasz muzyki?

Pomieszczenie to obecnie 3,5 x 5m, ale niedługo przejdę do pokoju ok 5m x 5m czyli już raczej przyszłościowo chciałbym kupić te kolumny.
    A z tymi dwoma to jakieś konkrety? I faktycznie dwie plusz ten subwoofer aktywny? Bo jak pisałem, basu jest wystarczająco i tego nie chcę raczej zwiększać.

0
  • #6 14 Cze 2015 21:14
    wujek2114
    Poziom 9  

potęgamocy napisał:
    Skoro basu jest dużo to nie potrzebujesz subwoofera.Jeżeli chcesz dobre stereo, dynamikę to kup dwie dobre kolumny,a zagrają lepiej niż cztery na raz.

A jakieś konkrety wmoim budżecie?
    Bo właśnie nie orientuje się za bardzo jakie niedrogie, używane są dobre...

0
  • #7 15 Cze 2015 08:17
    Zamerstary
    Poziom 26  

Nie potrzebujesz subwoofera, do pokoju 16-25m kwadratowych to już rozglądaj się za jakimiś niedużymi podłogowymi kolumnami stereo, szukaj kolumn takich firm jak Canton, JBL, T+A, Quadral, Heco, Infinity, Elac...

P.S Ja jestem posiadaczem wzmacniacza Onkyo A-9711 (czyli ta sama seria tylko wyższy model) i mimo, że konstrukcyjnie te wzmacniacze się różnią, to przypuszczam, że brzmieniowo mogą mieć podobny charakter, ja rónież słucham rocka i pochodnych i do tego Onkyo posiadam Quadral Phonologue Shogun mk IV, gra przyzwoicie i z dużym wykopem mimo, że dynamika i powietrze jest dobrze odczuwalna, poza tym, nie są to pudła do generowania popowego i radiowego basu, słyszysz szczegóły i potrafisz wyobrazić sobie rozmieszczenie instrumentów na scenie, ale to taka informacja ode mnie, może z niej skorzystasz.

0