Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo - zniknięcie 80gb miejsca na dysku

13 Cze 2015 21:37 648 6
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z pamięcią komputera.
    Polega on na tym, że po wyczyszczeniu dysku lokalnego C: ze wszystkich pierdoł i tym podobne, po odblokowaniu ukrytych folderów, na 160gb, pokazuje mi, iż zajęte jest 140gb. I może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że suma wszystkich folderów na dysku to 60gb... czyli w jakiś magiczny sposób 80gb danych jest, do końca nie wiadomo gdzie.. Czy ktoś wie jaka mogłaby być tego przyczyna? ;)
    Pozdrawiam
    ps mówimy o dysku systemowym C: > folder Windows to około 20gb
    sys win8
  • Poziom 21  
    Czy nie używasz przypadkiem Avasta? Kumpel miał właśnie taki problem - okazało się, że Avast "zabierał" dla siebie pamięć dyskową. Ewentualnie możesz zainstalować CCleanera i w zakładce "Narzędzia" zrobić analizę dysku.
  • Poziom 6  
    mam avasta to prawda i najgorzej że nie zauważyłem kiedy te 80gb mi zniknęło żebym chociaż mógł skojarzyć z jakąś dziwną instalacją czy coś. A jeżeli chodzi o CCleaner'a to zainstalowałem go jakieś 15min temu i ten program w ogóle nie reaguje :P z dwóch źródeł go instalowałem. Rejestru systemu też nie mogę włączyć, jakaś patokalipsa
  • Poziom 6  
    Masz rację z ilością pamięci na przywracanie systemu ;) więc łapka w górę, a jeżeli chodzi o rejestr to na prawdę nie mogę go włączyć, start > uruchom > regedit32 i nic się nie dzieje
  • Poziom 21  
    Nie wydaje mi się, żeby istniał taki program jak "regedit32", spróbuj po prostu "regedit", na większości komputerów z którymi miałem do czynienia tak było.
    EDIT:
    Źle prawdopodobnie wpisałeś, poprawna jest nazwa "regedt32".
  • Poziom 6  
    po prostu źle napisałem, klikam i w regedit i w regedt32 i kompletnie się nic nie dzieje, odpala tylko informację czy uruchomić jako administrator a następnie pustka ;)