Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 98SE zajmuje dużo pamięci co jest?

Ktoś12 28 Maj 2005 00:17 1284 11
  • #1 28 Maj 2005 00:17
    Ktoś12
    Poziom 11  

Witam

Miałem zainstalowany system Windows ME i od jakiegoś czasu zauważyłem, że jakoś dziwnie się wiesza. Odpaliłem więc programik AIDA32 (podaje szczegółowe informacje o kompie i systemie) i okazało się, że system przy samym pulpicie (nie są uruchomione programy, nie są otwarte okienka, jedynie załączone jest to co w autostarcie - sterownik karty sieciowej, autostart pakietu MS Office, firewall, GG, AIDA32 i reszta jak w każdym windowsie) zajmuje 100% pamięci - czyli 128MB. Zainstalowałem dodatkowe 64MB i bez zmian. No to się wnerwiłem i dołożyłem jeszcze 128MB i co? ku**a tak samo tyle, że teraz zajmuje 95% pamięci czyli ponad 180MB. Myślę sobie, że najwyższy czas pozbyć się tej "pluskwy milenijnej" i wróciłem pod skrzydła Win98SE - dwa dni temu zrobiłem format dysku C i zainstalowałem Windowsa98. Odpalam AIDA32 i ufff system zajmuje tylko ok 35% z 256MB pamięci (kość 64MB przełożyłem do innego kompa). Ale dzisiaj zauważyłem dziwne zwieszki kompa, odpalam AIDe i coż moje oczy widzą to samo co przy poprzednim systemie 95% pamięci zajęte przy gołym pulpicie (odpalone wszystko z autostartu, i AIDA32 - dokładnie tak jak powyżej). I teraz pytanie CO JEST? czy windowsy żrą tyle pamięci!!!!!?, czy ja mam jakiegoś wirusa. Faktem jest , że przez jeden dzień komp pracował w necie na stałym łączu bez antywirusa. Poprzedni system mogł złapać wirusa i pożerał tyle pamięci, ale żeby nowy system w jeden dzień załapał wira?, czy ten wir siedzi u mnie na kompie, czy może to wina sprzętu? czy co?.

0 11
  • #2 28 Maj 2005 00:21
    MiL999
    Poziom 26  

Niewykluczone ze masz wirusa. Jaki problem zainstalowac jakiegos antywirusa i to sprawdzic?
    Zainstaluj tez jakis programik do zmiany ustawien systemu np. TuneUp Utilities i zmien rozmiar cache dyskowego. Domyslnie jest on ustawiany na cos kolo 90% pojemnosci pamieci, wiec oplaca sie to wyregulowac. No i w WinME wyłącz przywracanie systemu.

0
  • #3 28 Maj 2005 00:24
    childmaker
    Poziom 35  

Ściągnij hijackthis, przeskanuj kompa i wklej tu log.

0
  • #4 03 Cze 2005 23:01
    Ktoś12
    Poziom 11  

Był wirus, ale już go nie ma, tak więc temat uważam za zamknięty.

Pozdr.

0
  • #5 04 Cze 2005 11:38
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Napisz przynajmniej, jakiego wirusa miałeś.

0
  • #6 04 Cze 2005 20:35
    marcinus128
    Poziom 19  

win98 nie mial dobrego zarzadzania RAMem, po dluzszej pracy sie zacinal... albo przymulal, swojego czasu jak jeszcze mialem ten system, znalazlem gdzies na necie opis komendy ktory sie wpisywalo do pliku tekstowego, oraz zmienialo koncowke tekstowego na exe, jak sobie dobrze przypominam i umieszczalo owy plik na pulpicie, potem jak bylo widac ze komp cienko chodzi robilo sie 2 razy click i juz bylo ok { w pamieci pozostawaly zasoby programow ktore uprzednio byly odpalone i tak sie zapychal } w pozniejszych windowsach chyba juz naprawili to

pozdrawiam

0
  • #7 04 Cze 2005 20:44
    jankolo

marcinus128 napisał:
    znalazlem gdzies na necie opis komendy ktory się wpisywalo do pliku tekstowego, oraz zmienialo koncowke tekstowego na exe, jak sobie dobrze przypominam i umieszczalo owy plik na pulpicie, potem jak bylo widac ze komp cienko chodzi robilo się 2 razy click i juz bylo ok

Wpisujemy polecenia do pliku tekstowego, zmieniamy poszerzenie na exe i mamy program!!! Genialne! Wyrzucam wszystkie kompilatory!
    Czy jesteś pewien tego, co napisałeś?

0
  • #8 05 Cze 2005 11:58
    cyzyk123
    Poziom 17  

Koledze chyba chodzilo o jakis plik wsadowy (*.bat) :) ale napewno nie o *.exe

Pozdrawiam

0
  • #9 05 Cze 2005 13:31
    marcinus128
    Poziom 19  

moze bat, nie pamietam pare lat temu to bylo,
    a kolego jankolo nie slyszales nigdy o skryptach i temu podobnych, ze sie dziwisz ze cos jest interpretowane bezposrednio a nie kompilowane ?

pozdrawiam

0
  • #10 05 Cze 2005 14:04
    jankolo

marcinus128 napisał:
    a kolego jankolo nie slyszales nigdy o skryptach i temu podobnych, ze się dziwisz ze cos jest interpretowane bezposrednio a nie kompilowane ?

Dziwię się, bo odróżniam procesy kompilacji i interpretacji od zmiany nazwy pliku tekstowego na exe i nazywanie tego programem oraz opowiadanie, że to działa.

0
  • #11 09 Cze 2005 21:24
    Ktoś12
    Poziom 11  

jankolo napisał:
    Napisz przynajmniej, jakiego wirusa miałeś.

Nie wiem co to było dokładnie za zjawisko, w folderze WINDOWS pojawił się plik Visualguard exe i załączał się z autostartu. Po załączeniu ta aplikacja pożerała niesamowicie dużo pamięci, nie wiem czy to był jakiś robak, trojan czy co... wiem, że antywirus Panda Titanium wykrył go jako wirus i skasował (wcześniej usunąłem go z autostartu i zmieniłem nazwę).

Pozdr.

0