Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 531 - Zrobienie 2 wentylator

GAJOSMT2 14 Cze 2015 12:00 465 6
  • #1 14 Cze 2015 12:00
    GAJOSMT2
    Poziom 9  

Witam mam dość dziwne pytani, przyszło lato mój laptop dostaje strasznie po dupie . Temperatura ciągle +70 stopni [speed fan tak pokazuje]

Wpadłem na pewien pomysł z racji tego że mam podkładkę chłodzącą postanowiłem odczepić jeden z wentylatorów i poprostu przymocować go do dziury od głównego wentylatora laptopa tak aby większa ilość powietrza dostawała się do środka. Czy mógłbym tak zrobić ? I czy wentylator z laptopa by się nie popsuł w żaden sposób ?

Wiem głupi pomysł ale na żaden inny nie wpadłem a jak odwróciłem laptopa i zobaczyłem jaki mały jest tam wlot powietrza to wcale się nie dziwie że tak sie grzeje. W zime było jeszcze ok bo nie było tak gorąco w domu ale teraz to już piekło :D

Jeśli napisałem nie w tym dziale co trzeba proszę o przeniesienie

0 6
  • Pomocny post
    #2 14 Cze 2015 12:30
    zerbatin
    Poziom 23  

Może na początek rozebrać laptopa, wyczyścić i nałożyć nową pastę?
    Kolejny cooler to połowiczne rozwiązanie, często bezsensowne.

1
  • #3 14 Cze 2015 12:59
    GAJOSMT2
    Poziom 9  

zerbatin napisał:
    Może na początek rozebrać laptopa, wyczyścić i nałożyć nową pastę?
    Kolejny cooler to połowiczne rozwiązanie, często bezsensowne.

Laptop na gwarancji :/ Przywiozłem go z Niemiec, wole poczekać aż skończy się gwarancja i dopiero się za takie coś brać. W razie czego gdyby coś sie zepsuło.
    W starym laptopie dostęp był bardzo prosty bo było pełno otworów gdzie 1 środka i miałem wszystko na widoku.
    W tym to jakaś masakra żeby to otworzyć trzeba rozebrać go całego
    Nie oddam go do czyszczenie bo u mnie w mieście nie ma nikogo komu bym ufał a bylem na praktykach w 1 sklepie i widziałem jak kleili części kropelką ... i ciągle było "no zepsuje się to chociaż przyjdzie koleś znowu"

Czyli sposób by zadziałał ?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Cze 2015 13:04
    zerbatin
    Poziom 23  

Jak masz mocne płuca to przedmuchaj go porządnie. Nie robię sobie jaj, na prawdę. Sprężone powietrze jak dla mnie nie daje takiego efektu jak mocny dmuch :).
    Jak na gwarancji to tym lepiej, oddaj na gwarancję pisząc, że przegrzewa się i już. Tylko zrób backup danych, jak byłeś na praktykach, to wiesz, że dane lubią znikać z urządzeń.

Wiesz, 70+ to nie jest tragedia. 85+ to już coś. Poza tym speed fan lubi kłamać.

1
  • #5 14 Cze 2015 13:32
    GAJOSMT2
    Poziom 9  

zerbatin napisał:
    Jak masz mocne płuca to przedmuchaj go porządnie. Nie robię sobie jaj, na prawdę. Sprężone powietrze jak dla mnie nie daje takiego efektu jak mocny dmuch :).
    Jak na gwarancji to tym lepiej, oddaj na gwarancję pisząc, że przegrzewa się i już. Tylko zrób backup danych, jak byłeś na praktykach, to wiesz, że dane lubią znikać z urządzeń.

Wiesz, 70+ to nie jest tragedia. 85+ to już coś. Poza tym speed fan lubi kłamać.

Mam dmuchać w wentylator czy w miejsce gdzie powietrze wychodzi ? I czy czasem ten kurz nie wleci na wszystkie części w środku ?

Na praktykach widziałem dużo rzeczy przychodzi koleś mówi że komputer chyba sie spalił okazało się że kabel od włącznika się odłączył skasowali go 150 zł... To samo za recovery systemu w laptopie kwestia 5 minut klikania w laptopie skasowali kogoś 100 zł ;D

Jak na razie zrobiłem prowizoryczny tunel powietrzny [taśma + brystol] z podstawki do wlotu powietrza w laptopie tam gdzie wentylator wciąga powietrze zobaczymy co będzie się dziać zauważyłem że troszku więcej powietrza wychodzi z laptopa teraz.

0
  • #6 14 Cze 2015 15:12
    zerbatin
    Poziom 23  

Cytat:
    Mam dmuchać w wentylator czy w miejsce gdzie powietrze wychodzi ? I czy czasem ten kurz nie wleci na wszystkie części w środku ?

Pomyśl ;). Oczywiście, że tam gdzie powietrze jest wciągane.

Cytat:
    Jak na razie zrobiłem prowizoryczny tunel powietrzny [taśma + brystol] z podstawki do wlotu powietrza w laptopie tam gdzie wentylator wciąga powietrze zobaczymy co będzie się dziać zauważyłem że troszku więcej powietrza wychodzi z laptopa teraz.

Jeszcze raz to napiszę, bo widać, że nie przeczytałeś:

0
  • #7 14 Cze 2015 15:45
    GAJOSMT2
    Poziom 9  

... Przeczytałem ale moim zdaniem 70 stopni przy nie graniu w nic to dość dużo, przy graniu nie sprawdzałem.

Zamontowałem mój patent jak na razie działa i nic się nie przegrzewa jak wcześniej.

Dzięki za pomoc, do zamknięcia

0