Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki napęd do bramy przesuwnej wazącej 800 kg

ambitnyjan 14 Jun 2015 13:08 2976 10
Wago
 • #1
  ambitnyjan
  Level 10  
  Chce zamontować napęd do bramy przesuwnej o masie ok 800 kg( światło wjazdu 9.3 m firma instalująca ogrodzenie na tyle kg wycenila). Myślałem żeby zamontować benince ten model do 1000 kg. Proszę o wypowiedzi czy to dobry wybór i jakieś dobre rady jak poprawnie zamontowac Automat do tak ciężkiej bramy
 • Wago
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Wago
 • #3
  ambitnyjan
  Level 10  
  Mareczny czyli ten siłownik który pisałem z ustawiona mocą na max da radę z tą brama??? Co znaczy. Dodatkowe wózki??? Co do listwy zębatej planuje dać listwy niklowa
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Siłownik powinien mieć więcej niż 20 % zapasu siły (Polska to nie Włochy i zimy, aczkolwiek lekkie jednak są - w zimnie wszystko ciężej pracuje, a i rdzewieje wszystko nieco szybciej niż na południu). Do takiej bramy bardziej pasowałby np Nice Run 1800.
  A ze sztywnością chodzi o to aby szyna nie wyginała się w trakcie ruchu bramy pod jej ciężarem. Nawet minimalne wygięcia będą powodowały ciągłe zmiany dopasowania listwy zębatej do zębatki napędu a nadmierne lub za małe (albo brak) luzy szybko wykończą listwę albo łożyska napędu.
  Ps. Do ciężkich bram są specjalne, grubsze listwy zębate ( no i metalowe a nie plastik)- zwróć na to uwagę przy kupnie.
  Największa bramą jaką z kumplem elektryfikowaliśmy - była to brama o prześwicie 30 m oparta na dwóch przeciwbieżnych 15 metrowych skrzydłach, każde o wadze grubo ponad tonę - użyliśmy napędów Nice Run 2500 (czyli ponad dwukrotnie przewymiarowanych) i jak na razie po dwóch latach wszystko OK.
 • #5
  ambitnyjan
  Level 10  
  Kotbury to lepiej kupić listwy metalowe i pospawac do bramy??? Co do wagi bramy to ona ma między 700 kg a 750 kg Przyjąłem że 800 kg dla bezpieczeństwa. Myślisz że beninca 1000 kg może w zimę nie dać rady.
 • #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Może nie dać rady - poszukaj mocniejszego.
  Listew się nie spawa do bramy, spawa się nagwintowane tulejki mocujące a listwy się do nich przykręca (listwy mają owalne otwory - fasolki - umożliwiające małą regulację ustawienia listwy).
  Robi to się tak: do każdego segmentu listwy na środku fasolki przykręca się tulejki, przykłada się listwę z przykręconymi tulejkami do szyny bramy i jednocześnie do zębatki (podłóż między listwą a zębatką kartonik o grubości wymaganego luzu zębatka - listwa) i spawa każdą tulejkę nad zębatką przyciskając listwę przez dystans (kartonik) do zębatki - w ten sposób masz pewność , że listwa będzie na całej długości dopasowana do zębatki (potem możesz ewentualne niedokładności wyregulować dzięki fasolkom na listwach).
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Szukaj w zakresie 1500kg wzwyż, najlepiej 3-fazowe. Zamontujesz automat "na styk" , za rok, dwa wszystko sie "sypnie"
 • #9
  Elektrobim

  Level 15  
  Napęd z odpowiednio większym zapasem mocy często wcale nie jest dużo droższy od słabszego napędu tego samego producenta, więc warto dopłacić za bezproblemową pracę nawet w ciężkich zimowych warunkach.

  Do ciężkiej bramy obowiązkowo daj też szerokie stalowe listwy.
 • #10
  ambitnyjan
  Level 10  
  Dostałem na piśmię od wykonawcy bramy że nie waży ona więcej niż 750 kg więc wybór padł na bull 10.
  Dziękuje zarady listwa zębata oczywiście metalowa dziękuje kotbury za opis jej instalacji ( taką chciałem kupić tylko źle napisałem z racji nie znania fachowych pojęć)
  Mam kolejny dylemat tylko nie wiem czy w tym dziale...
  mianowice chodzi mi o podłączenie domofonu pod centrale tego napędu, chciałbym żeby z domofonu można obsługiwać 2 kanały furtkę oraz całkowitę otwarcie bramy. Czytając trochę postów na domofonach chciałbym kupić elfona z trzema przyciskami 1 elektrozamek 2 funkcja furtki 3 otwarcie całkowite bramy Jeśli jest to realne to prosze o pomoc jak podłączyć domofon z centrlą.
 • #11
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Sprawdż czy ten Elfon ma odizolowane przekaźnikowe wyjścia (czyli naciskasz 'brama', - zwierają się dwa styki opisane - brama itp). Jeśli tak to - centralka ma wejścia do obsługi wszystkich Twoich wymagań... (za wyjątkiem elektrozamka)