Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Audio Silver 8 i Denon 1510 AE kable i karta dzwiękowa

14 Cze 2015 14:34 984 7
  • Poziom 8  
    Witam, jestem w posiadaniu sprzętu jak w tytule, niestety w aktualnym ustawieniu (wzmacniacz podłączony zarówno do głośników jak i do laptopa najtańszymi kablami ze sklepu) jakość muzyki jest jak na sprzęcie 10 krotnie tańszym..
    I tak sobie od jakiegoś czasu na tym słucham bo budżet przekroczyłem i już nawet na kable nie miałem:), ale chciałbym już powoli trochę więcej z niego wyciągnąć, a więc zwracam się z pytaniem jak to uczynić.

Na razie kupuję kable, czy taki do laptopa jest ok zakupem? http://archiwum.allegro.pl/oferta/kabel-jack-...ca-cinch-prolink-futura-1-5m-i5113878362.html

Z tymi do głośników to już w ogóle nie wiem wstępnie myślę pomiędzy http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-prolink-audio-ofc-2x2-5mm-i5051795180.html puścić po 2 do każdego głośnika albo http://avswiat.eu/kimber-kable-4pr.html
    żeby puścić po 1 kablu, bo po 2 mi na razie za drogo. (ewentualnie kiedyś dokupię żeby dać podwójnie) Które dało by lepszy efekt? Albo co można zamiast?

No i na końcu, ale to jak uzbieram, potrzebuje czegoś żeby to na laptopie jakoś śmigało wszystko. Kieruje się ogólnie ku zewnętrznej karcie dźwiękowej. Mógłby ktoś polecić jakąś dobrą najlepiej do 1000zł?

Z góry dzięki za pomoc, ciężko się ogarnąć w tym audio sprzętowym światku..
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Według mnie i to bez watpienia wąskim gardłem w tym systemie jest karta dźwiękowa w laptopie, musiałbyś zmienić źródło dźwięku, z laptopa na odtwarzacz cd i tu przeskok jakości będzie bardzo duży, potem zmieniać kable.
    Sprzęt masz zacny i do tego trzeba DCD 710 AE.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 32  
    Zabawa kablami głośnikowymi jest dobra jak masz wszystko na cacy i jak powinno być. Kolumny masz bardzo dobre, wzmacniacz też, ale ten komputer i co w nim jest , pliki z YT, czy odtwarzasz muzykę z CD ? Skoro jest źle, to takie tanie kable tego nie poprawią, drogie zresztą też, nie ta droga.
    Owszem kup lepszy ekranowany kabel mini jack/2rca, ustaw wszelkie korektory w kompie na zero, neutral.
    Skoro masz 1 tys. zł kup najlepiej używany CD to podstawa nawet taki za 200zł, a droższy zaproponowany Denon 710 ładnie obsługuje normalne płyty i pliki z usb np. mp3 320 i co ważne włącznie z katalogami i ich nazwami.
    Jak masz sporo plików na PC musisz kupić DACa, tak aby wyjść z dźwiękiem z PC po usb, omijając syfną kartę dźwiękową PCta i dalej do DACa, a potem z DACa do wzmacniacza.
    Oczywiście jak masz pliki na dysku to chociaż MP3 powyżej tych 192kb/sek , lub Flac.

Dorexmachina napisał:
    puścić po 2 do każdego głośnika albo http://avswiat.eu/kimber-kable-4pr.html
    żeby puścić po 1 kablu, bo po 2 mi na razie za drogo. (ewentualnie kiedyś dokupię żeby dać podwójnie) Które dało by lepszy efekt?

Chodzi ci o bi-wiring ? Bi-wiring i jakieś syfne połączenia kompa z wzmacniaczem ? Jak tak, to kup lepiej jednak CD i normalny miedziany 2,5mm jeden kabel głośnikowy.
    Bi-wiring jest nieco dyskusyjny bo przecież te dwa niby oddzielne kable do kolumn we wzmacniaczu już są i tak połączone. Jak już to jakiś tam efekt daje użycie innego kabla na sekcję bas, a innego na górę ( np. srebro) .
    Pytanie jest takie, skąd wiesz, że tak musisz i co chcesz osiągnąć, skoro masz beznadziejne źródło muzyki tzn.PC ?
  • Poziom 8  
    No ten Denon wydaje się całkiem fajnym wyjściem, z tym że tracę często używane opcje takie jak puszczanie playlist na laptopie w zależności od humoru czy okazji. Mam masę wszelkiego rodzaju muzyki na kompie (głównie 320kb/s ale też Flac), a u mnie w domu muzyka włączona jest cały dzień i opcja uruchamiania playlisty z tylko danym/danymi rodzajami muzyki albo twórcami jest dla mnie bardzo ważna. Tak jak wygodne "szperanie" w folderach z muzyką. Dlatego w sumie preferował bym rozwiązania które by to umożliwiły jak DAC. (Dobrze rozumiem że DAC jest tym samym co przenośna karta dźwiękowa?) Fakt że do Denona przynajmniej jest pilot co jest bardzo mile widziane:)

@k52
    Tak chodzi mi o bi-wiring, wiem o tym stąd, że siedziałem nad tematem sprzętu wcale nie mało jak postanowiłem, jak dla mnie, bardzo dużą sumę na niego wydać (w sumie wydałem i tak dużo więcej, jak już zdecydowałem co chce, a się okazało że ceny na które patrzyłem były od sztuki, a nie kompletu głośników:)), ale jak zaczynałem to byłem całkiem zielony, a okazało się być masakrycznie dużo faktów i jeszcze więcej poglądów na temat sprzętu muzycznego do przerobienia..
    Że muszę na bi-wiring nie wiem, ale wydawało się to warte sprawdzenia bo jak podłączyłem głośniki na jednym tanim kablu to dźwięk był po prostu straszny, a basów nie było w ogóle. Podłączenie na bi-wiring zmieniło bardzo dużo. (Mimo, że dźwięk dalej potrafi być nieprzyjemny, szczególnie przy metalu którego nie rzadko lobię posłuchać) Dlatego stwierdziłem że to w moim przypadku jednak dość istotne i temu się zastanawiam czy lepiej jeden droższy kabel czy 2 tańsze na bi-wiring byłyby lepsze.
    A osiągnąć chcę jakąkolwiek poprawę dźwięku nie za dużym kosztem, bo tego DACa, Denona czy inną alternatywę to raczej dopiero po wakacjach kupię, a póki co jak partnerka jest w domu to mi muzyki głośniej puścić nie pozwala bo ją dźwięk z tych kolumn wkurza, a szczerze mówiąc to sam wiem dobrze co ma namyśli..

Mógłby ktoś mi mniej więcej określić jak ma się jakość dźwięku z DACa za 1000zł do tego Denona, co też do tysiaka na pewno da się stargować, a pasował by mi ładnie do wzmacniacza?:) Bo jak z Denona dużo lepiej to będę musiał jakoś przeżyć stratę wygody laptopa, ale jak są porównywalne to stanowczo wolałbym jednak DACa.

A jeśli DAC jest dobrym rozwiązaniem dla mnie to mógłby ktoś polecić jakiś do tego zestawu?
  • Poziom 32  
    Dorexmachina napisał:
    tanim kablu to dźwięk był po prostu straszny, a basów nie było w ogóle. Podłączenie na bi-wiring zmieniło bardzo dużo.

Jaki to taki straszny kabel ( marka, średnica, jak podpięty) tak źle grał, a ten bi-wiring na jakich cud kablach ?;) Owszem różnicę są, ale to co opisujesz jest niesamowite. Zdarzały mi się próby z kablami raz różnica jest, a raz nie, zależy od kabli, metody odsłuchu, materiału muzycznego. Jednak różnicę bi -wiringu postrzegam bardziej w lepszej separacji i przestrzeni góry pasma, a nie że czegoś nie było, a potem nagle jest.
    Sam zastosowałbym jeden dobry kabel głośnikowy i tak stosuje.

Dorexmachina napisał:

Mógłby ktoś mi mniej więcej określić jak ma się jakość dźwięku z DACa za 1000zł do tego Denona,

DAC nie uzupełnia braków nagrania, nie nadpisuje czegoś czego nie ma w materiale wyjściowym, czasem łagodzi, czasem nieco otwiera przekaz, ale to skala mocno mikro. Jak pisałem czasem łagodzi i wygładza, z cyfrowych mikro chropowatości, co nieraz może ktoś odebrać jako minus.
    Ja słyszałem u siebie i znajomego 4 dacki i jakoś mnie nie oczarowały ( może nie ta cena, bo MF V90 i jakiś tani maluch, a także wejście asynchroniczne usb we wzmacniaczu Cambridge audio 651 i optyczne w Marantz 6005) z MF i CA było trochę inaczej, może ociupinę lepiej, ale nie tak że odkryłem dźwięk na nowo względem zwykłego połączenia. Dźwięk z koncertu na YT z pomocą dac nie zmieni się w taki jak słuchany koncert na płycie w odtwarzaczu. Mam wrażenie że trochę przeceniasz DAC, albo będziesz musiał długo szukać tego jedynego.
    Natomiast płyta cd odtworzona na pc z dac też niestety nie zagrała lepiej, niż ta sama płyta w odtwarzaczu cd.
    Za 1 tys. można też poszukać używanego odtwarzacza sieciowego z wejściem usb ( na normalny pendrive), wejściem asynchronicznym usb (dla np. PC), optycznym , coaxial i radiem www. Mam na myśli coś jak kombajn Pioneer N50, będzie np. wejście optical dla tv, radio itd.
    Może pożycz jakiegoś daca z salonu audio, zamiast kupować w ciemno. Chociaż jak kupujesz nowy przez netowy sklep to można oddać w 14 dni .

Dorexmachina napisał:
    Bo jak z Denona dużo lepiej to będę musiał jakoś przeżyć stratę wygody laptopa, ale jak są porównywalne to stanowczo wolałbym jednak DACa.

No to się dziwię skoro 0,5sek i Denon, czy inne cd jest włączone i już gra, to czas na odpalenie windowsa, czy w ogóle laptopa, leżące komputerowe klamoty to żadna wygoda.
    Pokombinuj też z dobrą listwą przepięciową z filtrami, do laptopa i wzmacniacza, bo komputer wnosi sporo szumów w sieć prądową, a potem też kable audio i to czasem mocno słychać nawet na zamulonym sprzęcie, a Ty masz bardzo klarowny.
  • Poziom 39  
    Tylko że do Dac-a musi mieć cyfrowe wyjście dźwięku w laptopie.
  • Poziom 32  
    Raczej nie ma już laptopów bez usb.
  • Poziom 8  
    Sprzęt już skompletowałem, także temat zamykam. Tani DAC, chyba rzeczywiście nie był najlepszym wyborem, ale cóż, zależało mi żeby mieć to podłączone z kompem.