Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1650 - Nokia 1650 - nie mogę wgrać pl

bazyl_86 14 Jun 2015 16:26 636 5
    bazyl_86
    Level 9  
    Witam,
    telefon nie ma sim-locka, nie ma też pl menu, chcę wgrać pl soft CycloneBox'em, soft w telefonie jest w wersji 5.32,
    ściągnąłem dwie wersje soft v06.00 oraz v5.91, w obu przypadkach robiąc flash box wyrzuca komunikat

Processing pre-flash tasks...
    Pre-flash tasks finished
    Booting UPP...
    UPP ID: 2292 [HW_UNKNOWN]
    rm305_06.000, Type: Flash Image, Algo: DCT4, DCT4 ALGORITHM
    Flashbus Write baud set to 100Kbits
    Box VPP disabled
    Processing Flash Image Failed -> 2nd Boot Loader was not found
    Failed to Flash -> Problem with processing MCU Image file

proszę o pomoc w powyższej kwestii
    sylwo1133
    Level 13  
    Czytaj uważnie,
    Jesli nie udało sie aktualizować oprogramowania za pomocą Nokia OVI Suite albo Nokia PC Suite to zainstaluj sterowniki kabla USB Nokia Connectivity Cable Drivers (nawet jak masz PC Suite czy OVI Suite). Zaopatrz się w dwa programy NOKIA PHOENIX i NaviFIRM.
    z NaviFirm pobierasz interesujące Cie oprogramowanie z polskim menu, potem zamykasz inne programy do Nokii i podłącz przez kabel w pełni naładowany telefon i odpal PHOENIXA, i wchodzimy w File -> Open Product, wybierz swój telefon i zatwierdzasz. następnie z menu Flashing wybieramy Firmware Update i wybierasz oprogramowanie pobrane z NaviFirm i UPDATE SOFTWARE , potem wyskoczy informacja o tym żebyś nic nie ruszał i nie wyłączał, i wgrywa sie a później cieszysz sie nowym oprogramowaniem.
    bazyl_86
    Level 9  
    Ściągnąłem dwie wersje softu z pl, żadna nie chce się wgrać poprzez box'a, nie mam kabla CA-50 by podłączyć telefon bezpośrednio do pc i użyć Phoenixa, mam zestaw kabli UFCv2 i CycloneBox, box wyrzuca problem z plikiem mcu
    sylwo1133
    Level 13  
    to bez kabla nie pobawisz sie w programiste
    tino2003
    Admin of GSM Group
    sylwo1133 wrote:
    to bez kabla nie pobawisz sie w programiste

Bez wiedzy tym bardziej się nie pobawisz.
    To jest dct-4 więc wgranie softu boxem i kablem rj-45.
    Błędy które wywala cycek mogą być spowodowane poprzez złe nazwy plików.
    bazyl_86
    Level 9  
    Doskonale wiem, że to dct-4, dlatego próbuję wgrać soft boxem z pomocą kabla rj-45, telefon ładnie się sczytuje, ale przy próbie wgrania czystego softu z pl wyrzuca błędy, problem ewidentnie jest z plikiem mcu, więc szukam alternatywnego źródła, gdzie mogę pobrać czysty soft z pl, spróbuję jeszcze poprzez NokiaCareSuite, w cyclonie navifirm działa, ale nie mogę pobrać softu.