Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET electronic G-19-02 - zapłon dopiero przy dużym ciśnieniu wody

viper303 14 Cze 2015 16:54 588 5
  • #1 14 Cze 2015 16:54
    viper303
    Poziom 7  

Witam. Poczytałem już trochę w podobnych tematach, ale problem jest następujący. Pojechałem do dziewczyny na stancje i zastałem tam piecyk gazowy jak w temacie. Mówi ona, że żeby ciepła woda się pojawiła, trzeba mocnego strumienia i rzeczywiście po zmierzeniu, zapłon następował przy strumieniu ~6dm3/min, gdzie w instrukcji do tegoż piecyka widnieje"Wyjatkowa zaleta ogrzewaczy jest mały przepływ wody uruchamiajacej urzadzenie (ok. 2,8 dm3/min).

Moje pytanie, bo kompletnie nie siedze w temacie piecyków, nigdy z takiego nie korzystałem:co mogę zrobić, żeby odpalał on przy mniejszym strumieniu? Z zapłonem nie ma problemu bo słychać 1-2 iskry i już pali, chociaż baterie niewymianiane dawno(ale kontrolki stanu sie nie świecą na czerwono). Czy może to być ich wina?
    Przeczytałem w innych tematach, że trzeba przeczyścić elektrodę zapalającą...ponadto trochę nie rozumiem, tego pokrętła mocy gazu, czy jak go ustawie na poz. max, to może to pomoże, aby odpalał bardziej czule?

• #2 14 Cze 2015 17:51
    Bobbo
    Poziom 22  

Pokrętło prawe do oporu w prawo a wyboru mocy / ilości gazu/ w położenie ,aby temperatura wody była odpowiednia .

• #3 15 Cze 2015 21:53
    viper303
    Poziom 7  

dzięki, jutro sprawdzę i dam znać:)

• #4 16 Cze 2015 12:21
    viper303
    Poziom 7  

niestety nie pomogło, dalej trzeba dosyć mocnego strumienia, żeby odpalił...macie jakieś inne pomysły?

• #5 16 Cze 2015 15:36
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Może membrana się zużywa (guma się starzeje) i trzeba ją wymienić. Może w kranach są perlatory o zbyt małym przepływie. Pamiętajmy, że w piecyku jest filtr wody i on także wymaga okresowego wyczyszczenia.

• #6 17 Cze 2015 21:36
    yabollek
    Poziom 8  

Ostatnio mi taki sam piecyk gasł podczas pracy. Nie dało się go potem przez chwilę uruchomić. Szukałem przyczyny chyba z 2 dni mając że czujnik ciągu go wyłącza, rozwiązanie okazało się banalne.
    Poszła głowica przy baterii, a dokładniej uszczelka tak napuchła że dawała za mało wody (patrząc na strumień jakoś nie wydawał się mały), wymieniłem na nową i problem jak ręką odjął.
    Na złe to nie wyszło bo przy okazji poczyściłem sobie filtry przed piecykiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME