Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chciałbym zacząć przygodę z Bascom AVR ale potrzebuje przewodnika

Jasia30 29 Cze 2015 19:44 3042 31
 • #31 29 Cze 2015 19:44
  Jasia30
  Poziom 10  

  dondu napisał:
  Jednakże na tym forum staramy się wskazywać właściwą drogę tak, by oszczędzić początkującym rozczarowań, straconego czasu i nauczenia się złych nawyków programowania w dodatku w płatnym środowisku. Dlatego zawsze w takich przypadkach staramy się przekonać do uważnego rozpatrzenia wskazanych argumentów.


  Idę za radą Dondu i rozpoczynam próby z Arduino. Dzięki za sugestię. Tylko ten C to nie jest czysty C. Ale to też są mikrokontrolery.

 • Pomocny post
  #32 01 Lip 2015 11:06
  SylwekK
  Poziom 29  

  Jeśli móglbym tu swoje 4grosze dołożyć...
  Piszę jako w miarę aktywny użytkownik elektrody z jakijś tam dorobkiem (w końcu liczniki z boku coś tam mogą sugerować) i wielu mnie tu zapewne zna jako zatwardziałego bascomowca i ...faktycznie tak było. Większość prezentowanych tu projektów jest w bascom tylko, że... z perspektywy czasu żałuję zbyt później przesiadki na C, w którym to obecnie piszę. Kiedy patrzę na swoje stare programy i sztuczki z rozpisywaniem działań matematycznych (co jeden z kolegów ładnie naświetlił) to mam poczucie straconego czasu na jaki poświęciłem bascomowi. Jeśli ktoś zaczyna od zera to naprawdę bascom jest złym wyborem. Bo przychodzi w pewnej chwili refleksja - a może zajął bym się tym na poważnie - i wtedy zaczynają się schody...
  To pisałem ja - były zatwardziały bascomowiec :-)