Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP PSC 1610 - Błąd pojemników z tuszem

UltraLed 14 Jun 2015 20:17 1341 6
 • #1
  UltraLed
  Level 10  
  Witam

  jestem (nie specjalnie szczęśliwym) posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego HP PSC 1610, mam problem z pojemnikami z tuszem, gdy założę nowe po tygodniu lub dwóch pojawia się komunikat żeby sprawdzić pojemnik z czarnym bądź kolorowym tuszem, i tak jest bez przerwy. Problem pojawia się z pojemnikami różnych producentów, od orginalnych HP, poprzez Active Jet po ''no name'' napełniane ręcznie, drukuję mało, ale nie aż tak żeby atrament zasychał, dostaję białej gorączki na ten widok, czy ktoś wie co z tym fantem zrobić? Dziękuję wszystkim za pomoc
 • #2
  Dzida
  Level 17  
  Cześć! Zauważyłem, że problem uszkadzania się tuszy nasilił się w ostatnich 2-3 latach w tym i podobnych urządzeniach. Pewności nie mam, ale podejrzewam elektronikę zasilacza. Wymiana zasilacza (najlepiej na nowy) jest najprostszą i najtańszą próbą naprawy. Jeżeli to nie pomoże to wymiana płyty głównej drukarki, ale to już grubsza naprawa.
 • #4
  Dzida
  Level 17  
  Tak, chodzi mi o ten zasilacz. Na znanym portalu aukcyjnym widzę nowe za ok. 42 zł z przesyłką. Tylko pamiętaj, że gdybyś chciał kupić używany, bo taniej, nie będziesz mieć pewności, że też nie jest uszkodzony tak jak prawdopodobnie Twój.
 • #5
  UltraLed
  Level 10  
  A że się tak wyrażę... Co ma zasilacz do pojemników?
 • #6
  Dzida
  Level 17  
  Zasilacz ma to do pojemników, że podaje napięcia na drukarkę. Elektronikiem nie jestem, ale zauważyłem w kilkuletniej praktyce naprawy mechaniki drukarek, że ostatnio coraz częściej te pojemniki się przepalają. I nie ma znaczenia czy założę nowe czy stare - kilkuletnie. Więc stąd podejrzewam wpływ zasilania. Skoro te zasilacze lubią całkowicie padać po kilku latach, to równie dobrze mogą dawać nieprawidłowe napięcie, które niszczy wkłady. Może wypowiedziałby się ktoś, kto wie więcej na ten temat?
 • #7
  konmaj
  Printers specialist
  Szczerze mówiąc, nie spotkałem się jeszcze z tym, by uszkodzony (ale jeszcze działający i podający prawidłowe napięcia) zasilacz powodował takie problemy, zazwyczaj w takim przypadku drukarka nawet się prawidłowo nie uruchomi. Tutaj podejrzewałbym nadwyrężoną wskutek długiego użytkowania taśmę sygnałową między karetką a płytą główną lub styki w karetce. W drugiej kolejności coś może być nie tak z elektroniką karetki albo płytą główną - czy nie ma czasem na nich jakichś widocznych uszkodzeń (np. spuchniętych kondensatorów)?