Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl FS 56 - Regulacja gaźnika, mała moc kosy, nóż tnący.

jasiek1122 14 Jun 2015 22:24 32874 22
    jasiek1122
    Level 21  
    Witam,
    Temat dotyczy regulacji gaźnika w tym modelu, kosa w ogóle nie chciała odpalać po zimie. Rozebrałem gaźnik, wylałem starą benzynę przeczyściłem. :D Kosa odpaliła dymi na niebiesko, głowica kręci się na na biegu jałowym. Dokonałem wstępnej regulacji, nie za bardzo wiem jak. Teraz kosa odpala, na wolnych jest super, lepiej niż było, dymić już nie dymi. Na wysokich obrotach też jest OK, tylko jest słaba w trawie się dusi. :cry: Jak dokonać regulacji profesjonalnie, które śruby są odpowiedzialne za co (wolne, szybkie obroty, moc). Są trzy śrubeczki.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    PS: W okolicy nie posiadam jakiś tam lepszych autoryzowanych serwisów, niestety. Wolę sam wyregulować inni fachowcy sami wiecie co...
    jasiek1122
    Level 21  
    bearq jesteś wielki, dzięki bardzo za dokładną instrukcję. :D
    jasiek1122
    Level 21  
    Gaźnik wyregulowany, kosa super wkręca się na obroty, na biegu jałowym też jest OK. Planuję jeszcze założyć nóż tnący do tej kosy. Nie używałem do tej pory takiego wynalazku, więc potrzebuję porady w wyborze i instalacji takiego noża.
    Potrzebuję bo niestety trochę zaniedbałem jakieś 2 ary aronii, strasznie zarosła, trawą, trzciną i nie mam zamiaru męczyć siebie i kosy żyłką.
    Proszę o poradę jaki nóż i jakie mocowanie... i poradę.
    Dzięki za pomoc.
    Najlepiej z tej strony http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Kosy-mecha...cesoria/061259/Narz%C4%99dzia-tn%C4%85ce.aspx
    bearq
    Level 38  
    Do trawy wybrał bym coś z rodzaju tarczy od 3 do 4 ostrz ewentualnie tarczę z 8 ostrzami wtedy tak sprzęt nie cierpi jak natrafisz na jakieś grubsze łodygi ale może być problem z "rozbujaniem" takiego zestawu. Raczej dla 1 KM celował bym w 4 ramienną tarczę.
    Tu masz trochę więcej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2459969.html

A tu trochę podpowiedzi od producenta
    http://www.stihl.pl/odpowiednie-narzedzie-tnace-do-kazdego-zastosowania.aspx
    jasiek1122
    Level 21  
    Gdzie znajdę tę instrukcję Rycho T, o której mowa nie mogę znaleźć. :D
    Myślałem nad wyborem :
    Która z tych podanych nada się najlepiej, trójząb odpada ponieważ wyczytałem ,że niszczy przekładnie kątową, a ta kosa nie nadaję się do niego. :D
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Czyli najlepiej wg mnie wybrać ten z 4 zębami ? :D
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Ta kosa doprowadzi mnie do szału dalej mam z nią problem.
    Dzisiaj wymieniłem uszczelnienia, wszystkie uszczelki miskę korbową dałem na masę uszczelniającą Dirko. No złożyłem do kupy, a kosa nie odpala. Po podaniu paliwa w komorę spalinową pod święcę też nie pali, tylko paliwo chlapie tłumikiem.
    No ok rozkręcam z powrotem, iskra z cewki zapłonowej(tu gdzie jest przewód czarny) jest, sprawdzałem czy kopie i jest dobra. Ale już kiedy przyłożę świecę do cylindra już iskry nie widać wcale. :?:
    Powinna być ta iskra czy nie. Chyba powinna być. I co mogło się uszkodzić w takim razie, ta fajka coś daję. :?: Da się ją rozebrać jakoś. :?:
    Dzięki za sugestię. :D
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Eureka, Rycho T zdjąłem tą fajką, niby sprężyna była na kablu wbita ale coś słabo. Założyłem na krótko bez tej gumy i kosa od strzała zapaliła, trochę nierówno chodzi ale pewnie zbyt bogata dawka paliwa (jutro wyreguluję gaźnik), ale mam teraz gorszy problem z tą fajką można tą samą część dokupić. :?: Trochę sprężynka mi się zniekształciła, krótki ten kabel od cewki dali. :D
    Dzięki oczywiście pomógł leci.
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Ok ,dzięki jutro spróbuję założyć tą i przekuję tą sprężynę w innym miejscu tak dla pewności.
    jasiek1122
    Level 21  
    Coś mi ta cewka (iskrownik) nawala, pokosiłem dalej trochę, zgasiłem kosę i dalej nie mogę odpalić.
    Kiedy ma być iskra, kiedy dotykam przewodu tego od fajki nie ma iskry.
    Kopnie mnie dopiero kiedy dotknę ten kabel od świecy( lub ten drugi od cewki czarny) i metalowej części (masy).
    Nie chcę wydawać kasy niepotrzebnie na tą cewkę. :D Drogi interes.
    Pozdrawiam .
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Iskry praktycznie nie widać, kiedy zdjąłem fajkę i przyłożyłem przewód do cylindra.
    Tak świecę dałem inną też to samo.
    Quote:
    Iskry nie sprawdza się palcem, służy on do innych celów.

Ok, już nie będę, ale dalej kłopot z tą iskrą jest.
    Wygląda ,że ten moduł jest kiepski, no nie wiem już, czy da się wymienić ten sam kabel co idzie od cewki do fajki :?: Może on nie łączy ...
    Dzisiaj wykosiłem nią jakieś 2 zbiorniki paliwa, i już myślałem ,że wszystko będzie dobrze, a tu taka skucha. :D
    Już nie chce mi się myśleć ile taki moduł może kosztować. :cry:
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    Quote:
    Jaką masz odległość cewki od koła magnesowego, nie ociera czasem?

Jest w porządku, z tą szczeliną, na 100% ustawiałem za pomocą szczelinomierza, nie palca. :D
    User removed account
    Level 1  
    jasiek1122
    Level 21  
    A ten przewód od fajki, jest scalony z tą cewką, nie da się go wymienić.
    Pod jaką nazwą szukać ten moduł, bo np. taki może być MODUŁ ZAPŁONOWY STIHL TS400. Szukając po nazwie kosy niewiele udaje mi się znaleźć.
    jasiek1122
    Level 21  
    Chyba już zakończyłem wątek nareszcie z tą kosą. Kupiłem nową cewkę zapłonową, i ustawiłem luz na 0,25 mm. Nie ma teraz z iskrą problemu jest widoczna jak przyłoży się świecę do korpusu cylindra jest ok. 2 mm. Kosa odpala bez problemu.
    W serwisie powiedzieli mi ,że w tych kosach dość często ten moduł się sypał, i jeśli byłaby na gwarancji zrobili by mi to za free.
    I nie wiem czy dobrze zrobiłem bo dałem uszczelkę pomiędzy cylinder a skrzynię korbową na pastę dirko. :?:
    Dzięki za rady szczególnie Rycho T, pozdrawiam.