Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie zmywarki na wyparzarke oraz certyfikat

ekochemik 15 Cze 2015 11:26 1086 2
  • #1 15 Cze 2015 11:26
    ekochemik
    Poziom 6  

Witam
    Potrzebuje wyparzarke do gastronomii, dowiedziałem się ze moge przerobic jeden program z mojej zmywarki na wyparzanie, tylko zeby zaakceptował to sanepid, to fachowiec który dokonuje takiej przeróbki musi wystawić odpowiedni certyfikat lub oswiadczenie. Nigdy czegos takiego nie widziałem, jak to mniej więcej wygląda? bo dzwoniąc gdziekolwiek wszyscy bronią tego jak ognia, czy warto brac fachowca z ulicy który robi takie przeróbki? w sumie to sam nie wiem czy ingerencja w sprzęt i wprowadzanie takich zmian to dobry pomysł. Podpowiedzcie jak nie trafic na naciągacza, jak sprawdzic czy faktycznie zmywarka po przeróbkach osiąga wymaganą temp, jak musi wyglądac ten certyfikat zeby zaakceptował mi go sanepid i czy w ogóle warto robić takie przeróbki

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2015 12:01
    zelmer2
    Poziom 12  

Witaj,
    Jeżeli będziesz używał takiej wyparzarki to lepiej kupić profesjonalną. Jeżeli potrzebny Ci jest tylko papierek do sanepidu to przerób.
    Przeróbka polega na wymianie termostatu i woda nagrzewa się do znacznie większej temperatury. Niestety podzespoły nie są do tego przystosowane i jest większe ryzyko ich uszkodzenia.

4
  • #3 15 Cze 2015 18:40
    skryn
    Admin grupy AGD

zelmer2 napisał:
    Witaj,
    Jeżeli będziesz używał takiej wyparzarki to lepiej kupić profesjonalną. Jeżeli potrzebny Ci jest tylko papierek do sanepidu to przerób.
    Przeróbka polega na wymianie termostatu i woda nagrzewa się do znacznie większej temperatury. Niestety podzespoły nie są do tego przystosowane i jest większe ryzyko ich uszkodzenia.

Amen, koniec tematu.

0