Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio 2 - Przekaźnik kierunkowskazów tyka

Venom007 15 Cze 2015 12:54 4260 5
  • #1 15 Cze 2015 12:54
    Venom007
    Poziom 27  

Witam,

Mam ciężki przypadek do opisania ale postaram się to zrobić jak najlepiej, mianowicie, pacjent Clio 2 w pojeździe cały czas tyka przekaźnik od kierunkowskazów, na wyłączonym zapłonie, na zgaszonym silniku, na włączonym zapłonie i na włączonym silniku, przekaźnik stuka cały czas, kierunkowskazy podczas tykania nie świecą, po włączeniu kierunkowskzów manetką bądź poprzez przycisk awaryjnych kierunkowskazy świecą normalnie, ale miga również deska rodzielcza pojazdu.

Szukając przyczyny, od "body pojazdu" odłączyłem wszystkie przekaźniki, wszystkie kostki wyczyszczone, przewody od manetek i awaryjnych odłączone.

Do body podłączyłem TYLKO przekaźnik kierunkowskazów oraz 3 pinowy kabelek i od razu pojawia się tykanie przekaźnika, body pojazdu wzięte na warsztat przejżane pod kątem uszkodzeń nic nie widać, porządnie przelutowane WSZYSTKIE luty, wyczyszczone wtyczki, znów podłaczone jest tylko przekaźnik kierunkowskazów + 3pinowy kabelek i od razu pojawia się tykanie przekaźnika.

Przekaźnik oczywiście wymieniany kilkukrotnie na inny.

Dodatkowe objawy, brak możliwości otwarcia / zamknięcia elektrycznych szyb.
    brak centralnego zamka, na pilocie świeci dioda - bateria wymieniana dalej nie reaguje na pilota.

Bezpieczniki wszystkie sprawdzone, po wyjęciu bezpiecznika opisanego jako body - tykanie ustaje.

Czy są Panowie w stanie mnie jakoś nakierować na przyczyne usterki?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 15 Cze 2015 14:41
    wikia55
    Poziom 18  

Popraw masy
    Być może uch będzie do wymiany

0
  • #3 18 Cze 2015 16:35
    Venom007
    Poziom 27  

Masy poprawione, co to takiego uch?

1
  • #4 18 Cze 2015 16:36
    wikia55
    Poziom 18  

Czarna skrzynka pod deską

2
  • #5 18 Cze 2015 16:43
    Venom007
    Poziom 27  

Ok już właśnie znalazłem ;)

Więc tak, tak wygląda płyta z przekaźnikami, podpinam tylko wtyczkę zaznaczoną czerwonym kółkiem z trzema kabelkami i wkładam tylko przekaźnik od kierunkowskazów i już zaczyna się tykanie przekaźnika. Clio 2 - Przekaźnik kierunkowskazów tyka

Dodano po 1 [minuty]:

Całą płytę wyczyściłem izopropanolem w wannie ultradźwiękowej, później przelutowałem wszystko co się dało na płycie aby wyeliminować zimne luty bądź brak styku.

0
  • #6 15 Lis 2018 10:47
    Bemonik
    Poziom 1  

Przekaźnik kierunkowskazu tyka bo zwarcie ma przełącznik świateł awaryjnych. Wystarczy wyciągnąć wtyczkę w przełącznika świateł awaryjnych. Oczywiście taki prześącznik trzeba kupić nowy.

0