Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nielegalne oprogramowanie - nowy system operacyjny pomoże?

15 Cze 2015 14:09 456 5
  • Poziom 9  
    Witajcie!
    Zamierzam kupić używany komputer na firmę.
    Wiem że wcześniej znajdowało się na nim nielegalne oprogramowanie.
    Czy postawienie na nim od nowa systemu operacyjnego pomoże?
    W razie kontroli nie znajdą resztek starego oprogramowania?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Po usunięciu starego oprogramowania możesz zainstalować nowe, legalne. W takim przypadku nikt nawet nie będzie próbował się doszukiwać starszych wersji - nie będzie potrzeby.
  • Poziom 16  
    dt1 napisał:
    Po usunięciu starego oprogramowania możesz zainstalować nowe, legalne. W takim przypadku nikt nawet nie będzie próbował się doszukiwać starszych wersji - nie będzie potrzeby.

E kolego! jeszcze nie znasz ludzi.
  • Poziom 20  
    Jak sprzęt nie jest kradziony nie będziesz miał problemów, czy znajdą ślady wcześniejszego oprogramowania lub systemu oczywiście że tak jeśli będą szukać. Jeśli mają nie znaleźć musisz wymienić dysk twardy na nowy. Są różne sposoby kasowania dysku ale najprościej wymienić go na nowy wtedy zyskujesz też pewność że nie stracisz danych pracując na starym dysku który może szybciej się uszkodzić. Ja kupując po leasingowe komputery wymieniam zawsze w nich dyski na nowe by mieć pewność że dłużej pochodzą.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Znam, natomiast brudy poprzedniego użytkownika nie są problemem nowego nabywcy. Ma dowód zakupu i sam nie chce używać nielegalnego oprogramowania, więc gdzie jest problem?

Jeśli jest się paranoikiem wystarczy jednokrotnie dysk przepisać zerami, wtedy już nikt niczego nie znajdzie. Wymiana profilaktyczna (w sensie likwidowania starych śladów) jest według mnie zbędnym wydatkiem. Co najwyżej wymiana ze względu na stan dysku, ale też według mnie nie ma potrzeby robić tego w ciemno. Lepiej zdiagnozować aktualny dysk zamiast w ciemno wydawać pieniądze na nowy.
  • Poziom 13  
    Poprostu zainstaluj oryginalny system i tyle, przecież nie ma czego się obawiać.