Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy Teleinformatyk czerwiec 2015 część pisemna stary egzamin.

15 Cze 2015 14:18 6774 62
  • Poziom 9  
    Witam czy ma ktos moze odpowiedzi i arkusz do egzaminu Teleinformatyk z czesci pisemnej (stary egzamin) ?
  • Poziom 9  
    Odpowiedzi jako takie pewne ktoś ma?
  • Poziom 9  
    1.Jakby ktos mial odpowiedzi do czesci 1(teleinformatyk) i 2(podstawy przedsiebiorczosci) bylo by milo jakby mogl wrzucic :)

2.Mam pytanko moglo sie pisac na egzaminie na tym glownym arkuszu zapisywac obliczenia itd i odpowiedzi (nie na karcie odpowiedzi) ?

3. Dlaczego musialem zostawic arkusz glowny przeciez w instrukcji bylo ze tylko daje karte odpowiedzi :P
  • Poziom 8  
    1. Zaraz podrzucę arkusz cz. 2. (Bez odpowiedzi)
    2. Można było, ale później trzeba było pamiętać o zapisaniu odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
    3. Zgadza się, tak było w instrukcji. Ale tak pomyśl, teraz jest mnóstwo "pomocy naukowych", które mogły znaleźć się w sali egzaminacyjnej. Jeżeli ktoś wyniósłby arkusz przed zakończeniem egzaminu, mógł spokojnie podyktować komuś odpowiedzi. U mnie w szkole egzamin zakończył się o 14:00 i każdy kto był chętny mógł zabrać swój arkusz z sekretariatu.

Dodano po 8 [minuty]:

Co do odpowiedzi mogę podać tylko te, których jestem w 100% pewien. Nie jestem 6tkowym uczniem, więc wolałbym nikogo nie wprowadzać w błąd.
    1 A
    2 B
    3 B
    4 A
    5 A
    6 B
    7 B
    8 B
    9 A
    10 D
    11 D
    13 C
    14 A
    15 C
    16 D
    17 D
    18 A
    19 A
    21 A
    22 B
    23 A
    24 A
    25 B
    26 A
    27 A
    28 A
    29 D
    30 B
    31 C
    32 D
    33 D
    34 C
    35 D
    38 B
    39 B
    41 D
    43 D
    45 C
    46 D
    47 D
    49 A
    50 A
  • Poziom 9  
    Dalo by rade skana glownej strony tam gdzie byla instrukcja ? :)
  • Poziom 9  
    balti u mnie w szkole powiedzieli, że jeżeli będę chciał arkusz główny to jutro mogę przyjść po niego może chcieli skserować dla następnych rczników
  • Poziom 9  
    25 to na moje oko byla odpowiedz A gsm bo voip to w skrocie technika umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub oddzielnych sieci wykorzystujących protokół IP.
    GSM (ang. Global System for Mobile Communications)
  • Poziom 9  
    Wiecie moze na jakiej stronie pojawia sie odpowiedzi ?:D
  • Poziom 8  
    Na stronie CKE.
    Są już podwaliny pod wyniki, ale wciąż brak odnośnika.
  • Poziom 8  
    Zrobiłem EDIT mojego postu. Masz tam większość odpowiedzi, które sprawdziłem w internecie i myślę, że są to pewniaki.
  • Poziom 9  
    W zadaniu 4 wydaje mi sie ze sa dwie odpowiedzi prawidłowe : A) probkowanie i kwantowanie oraz B ) Kodowanie i probkowanie. Sprawdzalem to na stronach i jest wyraznie napisane ze sa 3 etapy kwantowanie, probkowanie i kodowanie. Czyzby cke zrobiło błąd?
  • Poziom 8  
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie było innej wersji jak X.
    Wszyscy mieli tę samą ^^

Link, który podałeś jest do egzaminu z 2014 roku.
    Odpowiedzi do pytań z PP z tego roku znajdziesz pod tym linkiem: LINK
  • Poziom 9  
    Jak tam panowie zdane
    U mnie z I 35 - 37 pkt (2 zadań nie jestem pewny) i II 19 pkt
  • Poziom 9  
    tam u gory wrzucilem klucz z 2014 pp to moja pomylka uff :P

Dodano po 7 [minuty]:

33 na 50
    17 albo 19 na 20 :) zdane!
  • Poziom 9  
    U mnie 37/50 i 16/20 , została praktyka :/
  • Poziom 11  
    Kosiash napisał:
    W zadaniu 4 wydaje mi sie ze sa dwie odpowiedzi prawidłowe : A) probkowanie i kwantowanie oraz B ) Kodowanie i probkowanie. Sprawdzalem to na stronach i jest wyraznie napisane ze sa 3 etapy kwantowanie, probkowanie i kodowanie. Czyzby cke zrobiło błąd?

Sama dyskretyzacja opiera się na tym, że z sygnału ciągłego w czasie i ciągłego w zbiorze wartości tworzymy sygnał nieciągły w czasie (dziedzinie) i nieciągły w zbiorze wartości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sygna%C5%82_cyfrowy

Kodowanie natomiast to przypisanie tym "dyskretnym" próbkom konkretnych wielkości liczbowych.

Tak więc odpowiedz A jest poprawna.

PS. Bez kwantowania nie ma kodowania.

Dodano po 10 [minuty]:

Kosiash napisał:
    Jak trzeba policzyc zadanie 44?

Tydzień pracy to 40h.
    40h * 50zł = 2000zł

A przerwa śniadaniowa się należy jak psu kość:)
  • Poziom 8  
    U mnie to 33/50 i 17/20, więc zostaje czekać na praktykę. :D
  • Poziom 9  
    OMOS napisał:
    Kosiash napisał:

Sama dyskretyzacja opiera się na tym, że z sygnału ciągłego w czasie i ciągłego w zbiorze wartości tworzymy sygnał nieciągły w czasie (dziedzinie) i nieciągły w zbiorze wartości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sygna%C5%82_cyfrowy

Kodowanie natomiast to przypisanie tym "dyskretnym" próbkom konkretnych wielkości liczbowych.

Tak więc odpowiedz A jest poprawna.

PS. Bez kwantowania nie ma kodowania.

Dodano po 10 [minuty]:

Kosiash napisał:
    Jak trzeba policzyc zadanie 44?

Tydzień pracy to 40h.
    40h * 50zł = 2000zł

A przerwa śniadaniowa się należy jak psu kość:)

Dzięki za odpowiedż.. W 44 polilczyłem 7 dni zamiast 5 , jaki fail.
  • Poziom 29  
    U mnie też zdane, 43/50 i 17/20;)
  • Poziom 9  
    Siemka!

Można było sobie pisać obliczenia na arkuszu ? Arkusz można wziąć na własność czy tylko zobaczyć w szkole ?

35/50 część pierwsza, 15/50 część druga. Zdane :)
  • Poziom 29  
    Arkusz po napisaniu był Twój, a na ostatniej kartce wszyscy zrobili brudnopis
  • Poziom 9  
    Ja sobie zrobilem brudnopis kolo zadan na arkuszu , chyba nic sie nie stanie ? :)
  • Poziom 9  
    Ja też robiłem koło zadań brudnopis najwygodniej dla mnie tak było
  • Poziom 9  
    Jak tam po praktycznym? Dostałem zadanie 1 i byłem na stanowisku 1. Treść zadania egzaminatorzy źle skonstruowali, gdyż w moim przypadku nie mogłem się połączyć z drukarką sieciową i serwerem plików gdyż w ostatnim oktecie adresu tych urządzeń była liczba 1 ,a ja też miałem stanowisko nr 1 a przecież musiałem dodać podsieć z numerem ip zakończonym moim numerem stanowiska, który też był 1. Także musiałem specjalnie zmieniać stanowisko na inne i przerabiać w założeniach i wykazie działań ostatni oktet IP z 1 na 5. Poza tym zadanie było banalne (lecz nie do końca nie wiem o co chodzi z routingiem do podsieci drukarki i serwera plików przez router LAN)