Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy Teleinformatyk czerwiec 2015 część pisemna stary egzamin.

balti 15 Jun 2015 14:18 7023 62
    balti
    Level 9  
    Witam czy ma ktos moze odpowiedzi i arkusz do egzaminu Teleinformatyk z czesci pisemnej (stary egzamin) ?
    Yorky
    Level 9  
    Odpowiedzi jako takie pewne ktoś ma?
    balti
    Level 9  
    1.Jakby ktos mial odpowiedzi do czesci 1(teleinformatyk) i 2(podstawy przedsiebiorczosci) bylo by milo jakby mogl wrzucic :)

2.Mam pytanko moglo sie pisac na egzaminie na tym glownym arkuszu zapisywac obliczenia itd i odpowiedzi (nie na karcie odpowiedzi) ?

3. Dlaczego musialem zostawic arkusz glowny przeciez w instrukcji bylo ze tylko daje karte odpowiedzi :P
    meliot123
    Level 9  
    1. Zaraz podrzucę arkusz cz. 2. (Bez odpowiedzi)
    2. Można było, ale później trzeba było pamiętać o zapisaniu odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
    3. Zgadza się, tak było w instrukcji. Ale tak pomyśl, teraz jest mnóstwo "pomocy naukowych", które mogły znaleźć się w sali egzaminacyjnej. Jeżeli ktoś wyniósłby arkusz przed zakończeniem egzaminu, mógł spokojnie podyktować komuś odpowiedzi. U mnie w szkole egzamin zakończył się o 14:00 i każdy kto był chętny mógł zabrać swój arkusz z sekretariatu.

Dodano po 8 [minuty]:

Co do odpowiedzi mogę podać tylko te, których jestem w 100% pewien. Nie jestem 6tkowym uczniem, więc wolałbym nikogo nie wprowadzać w błąd.
    1 A
    2 B
    3 B
    4 A
    5 A
    6 B
    7 B
    8 B
    9 A
    10 D
    11 D
    13 C
    14 A
    15 C
    16 D
    17 D
    18 A
    19 A
    21 A
    22 B
    23 A
    24 A
    25 B
    26 A
    27 A
    28 A
    29 D
    30 B
    31 C
    32 D
    33 D
    34 C
    35 D
    38 B
    39 B
    41 D
    43 D
    45 C
    46 D
    47 D
    49 A
    50 A
    balti
    Level 9  
    Dalo by rade skana glownej strony tam gdzie byla instrukcja ? :)
    Yorky
    Level 9  
    balti u mnie w szkole powiedzieli, że jeżeli będę chciał arkusz główny to jutro mogę przyjść po niego może chcieli skserować dla następnych rczników
    balti
    Level 9  
    25 to na moje oko byla odpowiedz A gsm bo voip to w skrocie technika umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych lub oddzielnych sieci wykorzystujących protokół IP.
    GSM (ang. Global System for Mobile Communications)
    balti
    Level 9  
    Wiecie moze na jakiej stronie pojawia sie odpowiedzi ?:D
    abuyin
    Level 9  
    Na stronie CKE.
    Są już podwaliny pod wyniki, ale wciąż brak odnośnika.
    meliot123
    Level 9  
    Zrobiłem EDIT mojego postu. Masz tam większość odpowiedzi, które sprawdziłem w internecie i myślę, że są to pewniaki.
    Kosiash
    Level 9  
    W zadaniu 4 wydaje mi sie ze sa dwie odpowiedzi prawidłowe : A) probkowanie i kwantowanie oraz B ) Kodowanie i probkowanie. Sprawdzalem to na stronach i jest wyraznie napisane ze sa 3 etapy kwantowanie, probkowanie i kodowanie. Czyzby cke zrobiło błąd?
    meliot123
    Level 9  
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie było innej wersji jak X.
    Wszyscy mieli tę samą ^^

Link, który podałeś jest do egzaminu z 2014 roku.
    Odpowiedzi do pytań z PP z tego roku znajdziesz pod tym linkiem: LINK
    Yorky
    Level 9  
    Jak tam panowie zdane
    U mnie z I 35 - 37 pkt (2 zadań nie jestem pewny) i II 19 pkt
    balti
    Level 9  
    tam u gory wrzucilem klucz z 2014 pp to moja pomylka uff :P

Dodano po 7 [minuty]:

33 na 50
    17 albo 19 na 20 :) zdane!
    Kosiash
    Level 9  
    U mnie 37/50 i 16/20 , została praktyka :/
    OMOS
    Level 12  
    Kosiash wrote:
    W zadaniu 4 wydaje mi sie ze sa dwie odpowiedzi prawidłowe : A) probkowanie i kwantowanie oraz B ) Kodowanie i probkowanie. Sprawdzalem to na stronach i jest wyraznie napisane ze sa 3 etapy kwantowanie, probkowanie i kodowanie. Czyzby cke zrobiło błąd?

Sama dyskretyzacja opiera się na tym, że z sygnału ciągłego w czasie i ciągłego w zbiorze wartości tworzymy sygnał nieciągły w czasie (dziedzinie) i nieciągły w zbiorze wartości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sygna%C5%82_cyfrowy

Kodowanie natomiast to przypisanie tym "dyskretnym" próbkom konkretnych wielkości liczbowych.

Tak więc odpowiedz A jest poprawna.

PS. Bez kwantowania nie ma kodowania.

Dodano po 10 [minuty]:

Kosiash wrote:
    Jak trzeba policzyc zadanie 44?

Tydzień pracy to 40h.
    40h * 50zł = 2000zł

A przerwa śniadaniowa się należy jak psu kość:)
    abuyin
    Level 9  
    U mnie to 33/50 i 17/20, więc zostaje czekać na praktykę. :D
    Kosiash
    Level 9  
    OMOS wrote:
    Kosiash wrote:

Sama dyskretyzacja opiera się na tym, że z sygnału ciągłego w czasie i ciągłego w zbiorze wartości tworzymy sygnał nieciągły w czasie (dziedzinie) i nieciągły w zbiorze wartości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sygna%C5%82_cyfrowy

Kodowanie natomiast to przypisanie tym "dyskretnym" próbkom konkretnych wielkości liczbowych.

Tak więc odpowiedz A jest poprawna.

PS. Bez kwantowania nie ma kodowania.

Dodano po 10 [minuty]:

Kosiash wrote:
    Jak trzeba policzyc zadanie 44?

Tydzień pracy to 40h.
    40h * 50zł = 2000zł

A przerwa śniadaniowa się należy jak psu kość:)

Dzięki za odpowiedż.. W 44 polilczyłem 7 dni zamiast 5 , jaki fail.
    Eidems
    Level 29  
    U mnie też zdane, 43/50 i 17/20;)
    Cyq144
    Level 9  
    Siemka!

Można było sobie pisać obliczenia na arkuszu ? Arkusz można wziąć na własność czy tylko zobaczyć w szkole ?

35/50 część pierwsza, 15/50 część druga. Zdane :)
    Eidems
    Level 29  
    Arkusz po napisaniu był Twój, a na ostatniej kartce wszyscy zrobili brudnopis
    balti
    Level 9  
    Ja sobie zrobilem brudnopis kolo zadan na arkuszu , chyba nic sie nie stanie ? :)
    Yorky
    Level 9  
    Ja też robiłem koło zadań brudnopis najwygodniej dla mnie tak było
    Kosiash
    Level 9  
    Jak tam po praktycznym? Dostałem zadanie 1 i byłem na stanowisku 1. Treść zadania egzaminatorzy źle skonstruowali, gdyż w moim przypadku nie mogłem się połączyć z drukarką sieciową i serwerem plików gdyż w ostatnim oktecie adresu tych urządzeń była liczba 1 ,a ja też miałem stanowisko nr 1 a przecież musiałem dodać podsieć z numerem ip zakończonym moim numerem stanowiska, który też był 1. Także musiałem specjalnie zmieniać stanowisko na inne i przerabiać w założeniach i wykazie działań ostatni oktet IP z 1 na 5. Poza tym zadanie było banalne (lecz nie do końca nie wiem o co chodzi z routingiem do podsieci drukarki i serwera plików przez router LAN)