Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stan rozładowania power banku

15 Cze 2015 14:27 1434 6
  • Poziom 6  
    Witam.
    Czy istnieje możliwość sprawdzenie napięcia (stanu naładowania/rozładowania) baterii w power banku poprzez USB w prosty sposób ?
    Bo jak dobrze rozumiem power bank to bateria li-po z drobną elektroniką, która nie pozwala się rozładować ogniwom poniże 3V. Dodam ze Power bank ma wbudowaną diodę która informuje o rozładowaniu.
    Power bank o pojemności nominalenj 2200 mAh, input/output 5V 1A
  • Poziom 12  
    Istnieje, ale po co chcesz to robić? Oczywiście potrzebujesz miernika oraz kabla USB z wyprowadzonym zasilaniem do pomiaru napięcia. :-) Chyba logiczne no nie? ;-)
  • Poziom 6  
    Chociażby po to aby wiedzieć jaki jest stan naładowania power banku, z ciekawości.

Mam jedno i drugie. W takim razie prosiłbym o podpowiedź jak to sprawdzić ?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Po pierwsze ustal jaki kolor za co odpowiada, następnie (pewnie będziesz musiał wybebeszyć przewód) wyprowadź sobie plusa i masę :). Potem naładowany power bank podłącz do tegoż przewodu, a kabelki z plusem i masą do miernika :-). Łopatoliczne :-). UWAGA - ważne żebyś się nie pomylił, bo możesz uszkodzić ogniwo...
  • Poziom 6  
    Hm... tak to u mnie wygląda jak na załączonym obrazku. Wydaje się, że czerwony to ten plus. Miernik pokazuje 5.11 V ale cały czas (teraz jestem w fazie rozładowywania power banku).
    Obawiam się jednak, że power bank cały czas do czasu rozładowania będzie wskazywał wartość 5.11 V, gdyż ma taką redukcję bo jak domyślam:
    składa się on z dwóch ogniw które w sumie na wyjściu po redukcji dają 5V

Więc ponawiam pytanie bo przedstawiony sposób kolegi nie daje odpowiedzi na moje pytanie
  • Poziom 12  
    Do momentu rozładowania do maksymalnego pułapu, będzie Ci tyle pokazywać, by sprawdzić dokładnie to byś musiał go rozebrać. A to raczej bezsensu. :-) Wiadomo, że prawdopodobnie zastosowany w tym power banku wydajną przetwornicę step-down - jeśli są tam dwa ogniwa na napięcie 3,6 Wolt.
  • Poziom 6  
    Czyli jednak nie ma takiej możliwości bez rozbierania, dzięki i zamykam temat