Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stan rozładowania power banku

15 Cze 2015 14:27 1434 6
 • Poziom 6  
  Witam.
  Czy istnieje możliwość sprawdzenie napięcia (stanu naładowania/rozładowania) baterii w power banku poprzez USB w prosty sposób ?
  Bo jak dobrze rozumiem power bank to bateria li-po z drobną elektroniką, która nie pozwala się rozładować ogniwom poniże 3V. Dodam ze Power bank ma wbudowaną diodę która informuje o rozładowaniu.
  Power bank o pojemności nominalenj 2200 mAh, input/output 5V 1A
 • Poziom 12  
  Istnieje, ale po co chcesz to robić? Oczywiście potrzebujesz miernika oraz kabla USB z wyprowadzonym zasilaniem do pomiaru napięcia. :-) Chyba logiczne no nie? ;-)
 • Poziom 6  
  Chociażby po to aby wiedzieć jaki jest stan naładowania power banku, z ciekawości.

  Mam jedno i drugie. W takim razie prosiłbym o podpowiedź jak to sprawdzić ?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Po pierwsze ustal jaki kolor za co odpowiada, następnie (pewnie będziesz musiał wybebeszyć przewód) wyprowadź sobie plusa i masę :). Potem naładowany power bank podłącz do tegoż przewodu, a kabelki z plusem i masą do miernika :-). Łopatoliczne :-). UWAGA - ważne żebyś się nie pomylił, bo możesz uszkodzić ogniwo...
 • Poziom 6  
  Hm... tak to u mnie wygląda jak na załączonym obrazku. Wydaje się, że czerwony to ten plus. Miernik pokazuje 5.11 V ale cały czas (teraz jestem w fazie rozładowywania power banku).
  Obawiam się jednak, że power bank cały czas do czasu rozładowania będzie wskazywał wartość 5.11 V, gdyż ma taką redukcję bo jak domyślam:
  składa się on z dwóch ogniw które w sumie na wyjściu po redukcji dają 5V

  Więc ponawiam pytanie bo przedstawiony sposób kolegi nie daje odpowiedzi na moje pytanie
 • Poziom 12  
  Do momentu rozładowania do maksymalnego pułapu, będzie Ci tyle pokazywać, by sprawdzić dokładnie to byś musiał go rozebrać. A to raczej bezsensu. :-) Wiadomo, że prawdopodobnie zastosowany w tym power banku wydajną przetwornicę step-down - jeśli są tam dwa ogniwa na napięcie 3,6 Wolt.
 • Poziom 6  
  Czyli jednak nie ma takiej możliwości bez rozbierania, dzięki i zamykam temat