Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla E12 antena - aktywna czy pasywna ? Sprawna czy nie?

Shizo 15 Jun 2015 18:08 7146 4
    Shizo
    Level 15  
    Witam. Mam Corollę E12 do której kupiłem nową oryginalną antenę aktywną z osobnym przewodem zasilającym.
    Corolla E12 antena - aktywna czy pasywna ? Sprawna czy nie?
    Niestety okazało się że instalacja w samochodzie i stara antena jest bez dodatkowego zasilania.
    Stara antena nie wygląda na uszkodzoną - jak ona jest zasilana z jednego przewodu ?
    Corolla E12 antena - aktywna czy pasywna ? Sprawna czy nie? Corolla E12 antena - aktywna czy pasywna ? Sprawna czy nie? Corolla E12 antena - aktywna czy pasywna ? Sprawna czy nie?

Sprawdziłem na starej antenie oznaczenie: opis jest 86300-02070, Antenna assy, amplifier - czyli niby ze wzmacniaczem. Jak ta stara antena była zasilana wtedy?
    Czy moja nowa antena z osobnym zasilaniem da sie przerobić żeby działał jej wzmacniacz?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    darens
    Level 22  
    Witam,
    w uproszczeniu stara antena była zasilana poprzez radio napięciem płynącym kablem koncentrycznym. Fabryczne radio ma wbudowany separator. Przy montażu nowej anteny musisz podać do niej zasilanie +12 po włączeniu radia. Schemat złącza radiowego znajdziesz na studio24. Martwi mnie tylko obwód wyjściowy nowej anteny bo na gorącej żyle w kablu antenowym po włączeniu radia pojawi się +12....
    ps
    Dlaczego zmieniasz antenę?
    Shizo
    Level 15  
    darens wrote:

ps
    Dlaczego zmieniasz antenę?

Kupiłem bo na wszystkich aukcjach gdzie ludzie sprzedawali oryginalne używane anteny z Corolli E12 była z dodatkowym przewodem, potwierdził mi też serwis http://www.japan-parts.eu po wpisaniu VIN-u.
    Niestety po rozebraniu podsufitki w aucie okazało się że mam taką z jedym złączem RAKU-2 i teraz chyba będę musiał zwrócić sprzedawcy towar
    Shizo
    Level 15  
    Sprawdziłem instalację antenową w aucie i po przekręceniu kluczyka i włączeniu radia nie pojawia się napięcie 12V na złączu antenowym. Czy powinno?
    lobuz47
    Level 11  
    U mnie na wyjsciu antenowym w radiu jest 12v