Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu siemens amilo pro v3505 - dziwne zachowanie inwertera.

axelbenq 15 Cze 2015 20:26 489 0
    axelbenq
    Poziom 8  
    Otrzymałem dość starego laptopa FS AMP v3505. Wada jego polegała na tym, że nie było podświetlenia matrycy, na początku obstawiałem inwerter, tak więc znalazłem na tym forum temat gdzie ktoś opisał gdzie i jak trzeba pomierzyć, więc tak też zrobiłem - napięcia na wejściu do inwertera są w porządku, i sprawdzając dalej doszukałem się po rozbiórce matrycy pękniętej świetlówki, jednak chcąc się upewnić co do sprawności samego inwertera skorzystałem ze sposobu na podpięcie samego wyjścia z inwertera do innej matrycy ze sprawną świetlówką, i tu dochodzimy do sedna sprawy - podświetlenie na tej drugiej testowej matrycy włącza się dopiero w momencie pojawienia się pulpitu Windowsa, nie świeci w momencie pojawienia się logo Fujitsu-Siemens ani podczas ładowania systemu. Czy to jednak wina inwertera, czy układu sterującego na płycie głównej, czy może "obca" świetlówka matrycy o innym wymiarze, z innego laptopa w tym przypadku nie pracuje poprawnie ? Z góry dziękuję za sugestie.

PS. Dodam jeszcze, że regulacja jasności na testowej matrycy (Fn+F7/F8) działa poprawnie, obraz odpowiednio się przyciemnia lub rozjaśnia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.