Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter odpala ale zaraz gaśnie

15 Cze 2015 22:30 3975 9
 • Poziom 6  
  Witam mam taki problem ze skuterem 4t marki haotian wymieniłem tłok cylinder i głowice na 50 cc zawory wyregulowałem dobrze wymieniłem świecę na nową filtr paliwa nowy iskra dobra. Odpalam kopię, kopię odpali chodzi na wolnych obrotach sobie jak dodam mu gazu to momentalnie ganie i po dłuższym kopaniu znowu odpali i to samo. Proszę o pomoc bo już nie mam sił do tego skutera.
 • Poziom 13  
  Może masz za słabą iskrę i zalewa, spróbuj na innej świecy albo delikatnie poszerz szczelinę tamtej.
 • Poziom 6  
  Właśnie, że jest dobra iskra i tez próbowałem zmienić na inną świece. Zapomniałem napisać, że też go na wiertarkę odpalałem i przy dłuższym kręceniu odpalił. Przytrzymałem go trochę na gazie, podniosłem tył skutera i po trochę mu dawałem co raz więcej gazu. Jak dałem mu do full manetki to zaczęło przerywać i dławić.
 • Poziom 13  
  Bo może masz zabezpieczenie, to nowy skuter? Robią odcięcie zapłonu przy zbyt dużych obrotach żeby silnika nie zarżnąć...
 • Poziom 6  
  cos ty to nei nowy skuter on jest z 2007r ale wymieniłem w nim teraz tłok cilinder głowice bo zatarłem tłok to musiałem wymienic i wymieniłem i nie wiem co jest pali ale na wolnych obrotach ale jak dodam gazu to gasnie
 • Poziom 20  
  Regulacja gaźnika. Czyściłeś filtr powietrza ? Jeśli po dodaniu gazu tobi buu to dlawi się powietrzem.
 • Poziom 6  
  gaźnik mi się wydaje ze jest w porządku ale sprawdzę go u kolegi w skuterze a filtr powietrza to nie wiem czy jest strzelny . a jak sprawdzić cz jest strzelny, bo czyścić to czyściłem go
 • Poziom 20  
  Jeśli nie będzie miał żadnej przerwy w łączeniu czy obluzowanej gumy na ktorej jest mocowany do gaźnika to jest szczelny. Sprawdź również czy nie łapie gdzieś lewego powietrza przy podciśnieniu.
 • Poziom 6  
  Już nie wiem co może być ma ktoś jakieś inne myśli co by mogło się popsuć
 • Poziom 36  
  Może odpowiedz na jedno pytanie: czy taki efekt masz na zimnym silniku? Jeśli tak, to masz prawdopodobnie ssanie uszkodzone (cały czas zamknięte = zacięty tłoczek).
  Odpal go, daj mu popracować ze 3...4 minutki na wolnych obrotach (nie ruszaj wówczas gazu!) i dopiero po tym czasie sprawdź czy się zadusi jak ruszysz manetką. Jeśli nie, to jesteś w domu - ssanie do wymiany (silnik się rozgrzał i pracuje normalnie; zimny zawsze będzie się dusił bez ssania).