Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H-problem z centralnym zamkiem.

tk84506 15 Cze 2015 23:07 5565 3
  • #1 15 Cze 2015 23:07
    tk84506
    Poziom 2  

ASTRA H wersja 3 drzwiowa

zamek przestał w ogóle działać z pilota natomiast kluczykiem zamykam/otwieram tylko drzwi kierowcy a z pilota zamykam/otwieram tylko klapę bagażnika i wlew paliwa ( bez migniecia kierunkowskazami )
    , przycisk w środku do ryglowania drzwi również nie działa . po odłączeniu i podłączeniu akumulatora zamek zamyka się raz - nie ważne czy ryglem na desce czy z pilota ale już się nie otwiera . po przekręceniu kluczykiem w drzwiach otwierają się wszystkie i sytuacja wraca do początkowej , (bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek 25 a w bagażniku wymieniłem profilaktycznie ale nic to nie zmieniło )
    Astra H-problem z centralnym zamkiem.

gdzieś wyczytałem że trzeba wymienić 7.5 amperowy bezpiecznik pod maską ale to też nie pomaga ( bezpiecznik nr 34 odpowiedzialny za CIN i sterowanie z kierownicy )
    Teraz żeby zamknąć samochód muszę każdorazowo zdejmować i zakładać klemy ....

kierunkowskazy migaja tylko po rozlaczeniu / podlaczeniu akumulatora
    Nie jest to na bank kwestia kluczyka bo w jednym i drugim jest taka sama sytuacja a baterie w jednym z nich również wymieniłem w pierwszym odruchu.
    Przeszukałem internet ale nie znalazłem żadnego wątku z taka przypadłością , a wizyty u mechanika który mi naliczy 300 zł za wymianę czegośtam chciałbym uniknąć ..

znalazłem ten temat
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2008727.html

mi niestety nie pomaga na stale rozlaczenie akumulatora , natomiast z braku czasu rozlączałem go tylko na jakies 5-10 minut .. może to za krótko ?

Co mogę jeszcze zrobić .. ?

0 3
  • #2 18 Cze 2015 12:53
    grzeskk
    Poziom 30  

Posprawdzaj przewody we wiązce drzwi tylnych, u mnie na 12 było 7 przerwanych przewodów w jednych i 6 w drugich.

1
  • #3 18 Cze 2015 12:56
    tk84506
    Poziom 2  

nie mam drzwi tylnych , chyba że masz na myśli klapę bagażnika

2
  • #4 18 Cze 2015 13:14
    grzeskk
    Poziom 30  

Nie zauważyłem że 3 drzwi, ale do klapy też idzie wiązka, chociaż nie słyszałem żeby tam się urywały.

0
  Szukaj w 5mln produktów