Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i9220 - Wymiana gniazd SIM

danielcio93 15 Cze 2015 23:22 759 1
  • #1 15 Cze 2015 23:22
    danielcio93
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Dzisiaj spotkało mnie przykre doświadczenie podczas wymiany gniazda SIM w Samsung note 1.
    Owinąłem diodę flash taśmą aluminiową, na podgrzewaczu miałem 180 stopni z góry HA 250-270 stopni gniazdo sim ładnie się wlutowało.
    Wsadziłem baterię włączam telefon a tu cisza, szybko doszedłem że jest zwarcie na VMEM_1.2V, po podniesieniu cewki zwarcie było od strony CPU.
    Dopiero po podniesieniu z CPU RAMu czy cokolwiek to jest zwarcie ustąpiło, jeszcze nigdy nie udało mi się tego wlutować tak żeby telefon działał.
    Myślę że problemem zwarcia była za wysoka temperatura pod CPU i kulki powyskakiwały z klejonego układu.
    CPU jest zamontowany w tym telefonie prawie w tym samym miejscu co gniazdo SIM tylko po drugiej strony PCB, jak lutowałem gniazdo SIM to nawet nie zdjąłem ekranu z CPU, może to był błąd ? ale jak bym zdjął to temperatura by była wyższa pod CPU oraz nad CPU.
    Mam pytanie do kolegów serwisantów, jak wy sobie radzicie z tak trudnymi przypadkami?
    Czy udało się komuś przelutować klejony CPU wraz z górną częścią (RAM?) tak żeby telefon działał?

0 1
  • #2 17 Cze 2015 11:16
    ZAHYR
    Poziom 32  

Takie gniazda sim bez problemu można wylutować i wlutować lutownicą kolbową - nie trzeba używać hota i niema ryzyka. Co do lutowania "kanapek", to mało kto się w to bawi - tymbardziej klejonych...

0