Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AutoCAD nie czyta dedykowanej karty graficznej.

wowokowal 15 Cze 2015 23:51 2844 4
  • #1 15 Cze 2015 23:51
    wowokowal
    Poziom 2  

Witam serdecznie użytkowników elektroda.pl !

Piszę do Was, ponieważ mam nieco poważny problem. Mój laptop jest dość nowy, bo kupiony w Marcu. Jest to lenovo z-50-70. Ma tam kartę graficzną dedykowaną GeForce 840M. Problem polega na tym, że studiując, muszę korzystać często gęsto z oprogramowania cadowskiego jakim jest AutoCAD, Inventor, Mechanical itd. Problem leży w tym, że nie czyta mi AutoCAD karty dedykowanej i odpala się na zintegrowanej intelowskiej kartcie. Nie wiem co mam zrobić z tym, bo wprowadzenie zwykłej linii dłuższej niż 10% długości ekranu powoduje ogromne zamulenie programu. Domyślnie włącza się przyspieszenie sprzętowe(co mogę oczywiście wyłączyć), ale to powoduje, że wszystko jest rozmazane i nie widać wszystkich linii, co dopiero z ich grubością. Próbowałem prawie na wszystkie sposoby temu zaradzić: pozmieniać karty graficzne uruchamianiu tej aplikacji, aktualizacje wszystkiego na laptopie, jednak to nie dało skutku. Wpadłem na pomysł nawet, żeby odłączyć zintegrowaną kartę w BIOSie, ale tego odradził mi gość, który ogarniał mi ten komputer. Co mam zrobić, czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Dodam, że inne aplikacje i gry odpalają się na GeForce (mam takową nadzieję bo wątpię, żeby Wiedźmin 3 chodził na zintegrowanej karcie graficznej :D)
    Za pomoc z góry wielce dziękuję !

0 4
  • #2 16 Cze 2015 00:17
    freq.dev
    Poziom 9  

W panelu Nvidia w ustawieniach 3d ustaw przełączanie grafiki dla aplikacji acad.exe. Jeśli nie zadziała to wyłącz w BIOSie, nie wiem czemu ten ktoś Ci to akurat odradził, bo jedyne czym to zaowocuje to minimalnie większym zużyciem prądu, a poza tym zawsze możesz ją włączyć spowrotem.

0
  • #3 16 Cze 2015 00:21
    wowokowal
    Poziom 2  

Powiedział mi on tyle, że obniży to sprawność laptopa w jakiś sposób. Problemem jest to, że ja naprawdę jestem cieniakiem, jeżeli chodzi o takie sprawy i no musiałem mu zaufać :)

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, pojawia się tutaj taki problem: AutoCAD nie czyta dedykowanej karty graficznej.
    a w autocadzie jest takie coś : AutoCAD nie czyta dedykowanej karty graficznej.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2015 00:22
    freq.dev
    Poziom 9  

Spokojnie, nie obniży tylko podwyższy. Będzie po prostu ciągle pracować ta lepsza karta, co nie może negatywnie wpłynąć na wydajność. Jak ustawienie przełączania dla aplikacji nic nie da, to wyłączaj w BIOSie.

EDIT: To pokazuje, że program nie widzi autoCAD'a jako aplikacji 3D, więc nie chce Ci pozwolić zmienić domyślnego ustawienia. Kolejny powód, żeby wyłaczyć ją w BIOSie :wink:

1
  • #5 16 Cze 2015 00:26
    wowokowal
    Poziom 2  

Poproszę jutro znajomego o pomoc, dam znać jaki będzie tego efekt. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź ! :)

0