Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser

raf02 23 Cze 2015 13:00 2472 45
    babakens
    Poziom 16  
    raf02 napisał:
    Chyba będziemy z tym kończyć, teraz mam już tak, że komputer nie widzi tej myszy, niebieskie światełko między przyciskami się zapala, parowanie urządzeń też się włącza, ale w komputerze nie ma odzewu, chyba coś tam musiałem po przypalać. Jeżeli jest jeszcze chęć popatrzenia na zdjęcia, i zasugerowanie jakiejś podpowiedzi to proszę.

Popraw luty na 4256BWP / SOP8. ten element z plamkom on jest odpowiedzialny za działanie lasera guzików itd.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak ty to mierzyłeś?
    raf02 napisał:
    Ustawienie tak jak na zdjęciu.
    Osiem nóżek:
    Szereg przyśrodkowy
    3,18 3,18 3,18 3,18 3,18 3,18 3,12 2,64
    1 2 3 4 5 6 7 8

1 2 3 4 5 6 7 8
    3,18 3,18 0,00 3,18 1,79 0,00 3,18 3,18
    Szereg boczny

Czary do nóżki 3 GND 0,00 Szereg boczny
    Czerwony do nóżki 7, 5, 4, 1, Szerege boczne.
  • TermopastyTermopasty
    raf02
    Poziom 10  
    Pomiar był dokonany lamersko :cry: , jeden koniec do wtyczki (czerwony lub czarny kabelek) drugi po wszystkich nóżkach.
    Obecnie wg. Twoich zaleceń
    7 - 2,87 V
    5 - 1,79 V
    4 - 3,18 V
    1 - 2,86 V
    Podotykałem czubkiem lutownicy, tych sześciu nóżek, elementu o którym pisałeś, ale nic się nie zmieniło, to jest takie maleńkie, że tylko z lupką mogę to robić.
    babakens
    Poziom 16  
    7 - 1.65~3.6V
    5 - 1.8V
    4 - 3V
    1- 5V

Dodano po 11 [minuty]:

c53 sprawdź miernikiem oraz c49, c48 c52
    raf02
    Poziom 10  
    Czyli, jakby coś nie ten, teges z pierwszą nóżką :?:
  • TermopastyTermopasty
    babakens
    Poziom 16  
    raf02 napisał:

Podotykałem czubkiem lutownicy, tych sześciu nóżek, elementu o którym pisałeś, ale nic się nie zmieniło, to jest takie maleńkie, że tylko z lupką mogę to robić.

Posprawdzaj wszędzie zimne luty czy nie ma nigdzie zwarcia to morze wróci do życia.
    raf02
    Poziom 10  
    Tak właśnie robię, i mała poprawa jest. Zaczyna reagować na ruch, z tym że w dość specyficzny sposób, kursor zaczyna się ruszać jak pocieram palcem o to oczko, natomiast nie działa jak ruszam myszą po płaskiej powierzchni. Wygląda to tak, jakby ten laser był za słaby, i nie sięgał powierzchni, jak dociskam palcem do oczka i pocieram palcem to kursor się przemieszcza.
    Reszta działa, scroll i oba przyciski.
    babakens
    Poziom 16  
    babakens napisał:
    Aby się przekonać czy laser jest sprawny możesz to sprawdzić biorąc telefon z aparatem lub aparat cyfrowy. Gdy nakierujesz wiązkę na aparat to na wyświetlaczu pojawi ci się on.

Sprawdź czy laser działa.
    raf02
    Poziom 10  
    Robiłem to, ale nic nie było widać. Mam myszkę przewodową, jak na nią patrzyłem przez aparat, to pojawiał się taka przerywana lub ciągła niebieska linia. Tu chyba powinno być tak samo?
    babakens
    Poziom 16  
    babakens napisał:
    c53 sprawdź miernikiem oraz c49, c48 c52
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    raf02 napisał:
    Tak właśnie robię, i mała poprawa jest. Zaczyna reagować na ruch, z tym że w dość specyficzny sposób, kursor zaczyna się ruszać jak pocieram palcem o to oczko, natomiast nie działa jak ruszam myszą po płaskiej powierzchni. Wygląda to tak, jakby ten laser był za słaby, i nie sięgał powierzchni, jak dociskam palcem do oczka i pocieram palcem to kursor się przemieszcza.
    Reszta działa, scroll i oba przyciski.

Czy myszka normalnie reaguje na powierzchnię przez soczewkę? Jeżeli "pocierasz" palcem tylko po sensorze to taka może być reakcja.
    raf02
    Poziom 10  
    c49 - 3,15
    c48 - 1,79
    c52 - 3,15
    c51 - 3,15
    c53 - 3,14

Dodano po 16 [minuty]:

Nie, na powierzchnię nie reaguje, tylko reagowała na pocieranie palcem po soczewce.

Dodano po 41 [minuty]:

Więc tak, to nie chodzi o pocieranie soczewki tylko o światło. Jeżeli odwrócę myszkę do góry nogami, tak żeby soczewka był skierowana w stronę żarówki od lampy stołowej, myszka reaguje na ruch kursor się porusza, jeżeli myszkę odwrócę od światła, myszka nie reaguje na ruch. Jeżeli położę pod myszką płytę cd w plastikowym przezroczystym etui, myszka minimalnie reaguje na ruch, na blacie biurka już nie reaguje. Tak więc, laser działa, ale jego siła czymś jest ograniczona.
    babakens
    Poziom 16  
    wymień Q2 (sprawdzenie go miernikiem jest bardzo skomplikowane).
    raf02
    Poziom 10  
    Spróbuję podejść do sklepu z częściami, może mi na miejscu wymienią, bo to wyższa szkoła jazdy, taką "maliznę" odlutować i przylutować :)
    raf02
    Poziom 10  
    Przepraszam wszystkich, którzy obserwują ten wątek, jak i pomagają, zwłaszcza kolegę babakensa, ale obecnie mam trochę różnych spraw na głowie, że odłożyłem rozwiązanie problemu na jakiś czas. Myślę, że do końca lipca się z tym uporam i natychmiast się odezwę.
    raf02
    Poziom 10  
    Witam!
    Byłem w sklepie z częściami elektronicznymi, niestety tak małych elementów nie posiadają, zostaje Internet, sprzedawca powiedział mi, że jest to tranzystor na którym jest napisane 01 X. Czy rzeczywiście to jest taki element?

Dodano po 3 [minuty]:

Czy to byłoby to:
    http://pl.rs-online.com/web/p/mosfet/7259369/

Dodano po 1 [minuty]:

Czy może to:
    http://magboss.pl/tranzystor-pod%C5%9Bwietlen...-c2-06-c2-08-%28oryginalny%29,a,fr,36673.html