Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser

16 Cze 2015 01:13 2580 45
  • Poziom 10  
    Witam!

W myszce, przyciski działają, scroll działa, nie można tylko przesuwać kursorem, co pewnie wynika z nie działania lasera. Czy da coś się z tym zrobić, czy tylko utylizacja?
    Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Jeśli masz gwarancje to wymień myszkę na nową.
    Myszka świeci na czerwono od spodu czy nie? może być ze jeden kabelek się oderwał i dla tego nie działa.
    Masz śrubokręt lutownice i chęci do majsterkowania ?
  • Poziom 10  
    Witaj!
    Niestety nie mam już gwarancji :-(
    Nie, czerwone światełko nie świeci.
    Taki sprzęt posiadam i duże chęci też, wczoraj ją rozebrałem, ale nic urwanego nie zauważyłem, oczywiście mogło to też wynikać z tego, że nie patrzyłem na to co trzeba. Jakbyś mną pokierował, to bardzo chętnie spróbuję.
  • Admin grupy komputery
    babakens napisał:
    może być ze jeden kabelek się oderwał i dla tego nie działa.
    Jaki kabelek?
    raf02 napisał:
    Nie, czerwone światełko nie świeci.
    To myszka laserowa, ciężko jest dostrzec światło. Jest widoczne tylko pod jednym kątem lub widać je w parze wodnej, dymie.
    Jest nadzieja, że to tylko "zimne luty" - popraw wszystkie lutownicą.
  • Poziom 16  
    W niektórych myszkach bezprzewodowych znajdują się kabelki w środku np Logitech MX 5500.
  • Poziom 10  
    Załączam zdjęcia, rozebranej myszki, wydaje mi się że jak ona wcześniej działała to światło było widoczne, może nie tak jak w mojej przewodowej, którą teraz używam, ale było.
    Jeśli chodzi o pracę lutownicą, to podotykać wszystkie nóżki w okolicy lasera, czy wszystko co się da w spodniej części płytki?
    Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser
  • Poziom 10  
    A można prosić o małą podpowiedź, jak to zrobić. Przyznam się że nigdy jeszcze tego nie robiłem, jak długo mam przykładać grot do nóżki. Dotknąć i odstawić, czy tak na 1 sek. przytrzymać?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Popróbowałem, ale to trochę ciężkie zadanie jak na pierwszy raz, bardzo małe są te stopki i odległości między nimi.
    Niestety dalej nie działa. Reszta tak jak pisałem wcześniej ok. przyciski, scroll działa, tylko dalej nie reaguje na ruchy.
  • Poziom 16  
    dziwne trochę! popraw jeszcze raz zimne luty i sprawdź czy nie jest nadajnik od usb myszki uszkodzony.
    albo port usb.
  • Poziom 10  
    Chyba będziemy z tym kończyć, teraz mam już tak, że komputer nie widzi tej myszy, niebieskie światełko między przyciskami się zapala, parowanie urządzeń też się włącza, ale w komputerze nie ma odzewu, chyba coś tam musiałem po przypalać. Jeżeli jest jeszcze chęć popatrzenia na zdjęcia, i zasugerowanie jakiejś podpowiedzi to proszę.
    Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser
  • Poziom 10  
    Nie, ja zdjąłem tą soczewkę i osłonkę do zdjęcia.
  • Poziom 10  
    To mea culpa, jak zakładałem, to przezroczystą soczewkę, to musiałem za mocno przycisnąć i kawałek obudowy lasera się wybrzuszył.
  • Poziom 10  
    Tak, ale prosiłbym o instrukcję co i jak miałbym mierzyć, bo napięcie w bateriach to jeszcze umiem.
  • Poziom 16  
    Zmierz od bateri do lasera czy przechodzi prąd.
  • Poziom 10  
    Więc, tak: dotykałem tylko z jednej strony do nóżek, i tam na niektórych jest napięcie 2,8 V, ale są też takie, gdzie jest 0 V, 1,7 V.
  • Poziom 16  
    Bez schematu sie nie obejdzie załóż nowy temat na forum może ktoś ma schemat.
  • Poziom 10  
    Wygląda na to, że nic z tego nie będzie, takiego schematu się nie uświadczy, tak zrozumiałem wypowiedź jednego z moderatorów, gdzie trafił temat, który z tym pytaniem założyłem.
  • Poziom 16  
    Aby się przekonać czy laser jest sprawny możesz to sprawdzić biorąc telefon z aparatem lub aparat cyfrowy. Gdy nakierujesz wiązkę na aparat to na wyświetlaczu pojawi ci się on.
    A co się stało z tym scalakiem który ma 8 pinów?
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że będzie widać jakieś światełko lub poświatę?
    Czy chodzi o ten element z kropką? Nie, wiem nic nie ruszałem.
  • Poziom 10  
    Tak, o tym elemencie myślałem. Myszka była kupiona nowa i używana przez moją lubą, ale w związku z tym że przestała działać, kupiła sobie nową. Zdjęcie mogę oczywiście zrobić, tyle że dopiero jutro wieczorem, bo wyjechałem na weekend, a myszka została w domu.
  • Poziom 16  
    Ok nie ma sprawy.
    Znalazłem zdjęcie płytki pcb od myszki i scalak 8 pinowy jest on pod nazwą ST 4256B WP niby to ee-prom jest ale dużo informacji nie ma na jego temat w internecie.
  • Poziom 10  
    Większego zbliżenia na ten element chyba nie zrobię.
    Płytka z góry i od spodu.
    Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser
  • Poziom 10  
    Ustawienie tak jak na zdjęciu.
    Osiem nóżek:
    Szereg przyśrodkowy
    3,18 3,18 3,18 3,18 3,18 3,18 3,12 2,64
    1 2 3 4 5 6 7 8

1 2 3 4 5 6 7 8
    3,18 3,18 0,00 3,18 1,79 0,00 3,18 3,18
    Szereg boczny
    Na zdjęciu też to napisałem, ale może być słabo widać. Myszka Logitech V470 Cordless - nie działa laser

Dodano po 8 [minuty]:

Aaa, u mnie jak się pod lupką przyjrzałem to na obudowie tego lasera jest napisane S7550 i jeszcze B0816T i pod tym ostatnim 2AV