Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkaszarka Husqvarna 125C - Nie pali po wymianie cylindra

16 Cze 2015 11:17 1482 22
  • Poziom 8  
    Witam.
    Od początku: Teść zatarł swoją podkaszarkę. Jako że ostatnio zreperowałem swoje dwie stare, zatarte pilarki od razu stałem się "ekspertem" od wymiany cylindrów... :P
    Kupiłem zestaw, wymieniłem co trzeba i niestety nie pali. Nawet nie "zagada". Wszystko w środku złożone jest na pewno ok.
    Jest dziwny objaw że "pompka" na gaźniku napełnia się tylko kiedy postawie wykaszarkę w pion. W pozycji leżącej "guzik" opróżnia się z paliwa (wypychając do zbiornika) i nie zasysa nowego. Rozkręcałem gaźnik i wszystko wydaje się ok.
    Ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z podobną sytuacją?
  • Poziom 37  
    Podlej pod świecę paliwa i spróbuj zapalić.
  • Poziom 8  
    Jaka ilość paliwa? Czy to bez znaczenia?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Podlałem 5ml i niestety nic. Dwa razy spróbowałem. Ale iskra jest.
    Wężyki są ok, ssak w zbiorniku jest drożny.
  • Poziom 37  
    Podlej mniej/więcej i spróbuj. Nie powiem Ci jaką dokładnie wartość w każdym razie powinna się odezwać chociaż na chwilę. Czuć kompresję przy odpalaniu? Skąd wiesz że iskra jest w cylindrze? Podmień świece z czegoś co chodzi poprawnie.
  • Poziom 8  
    Kompresja jest. "Czuć" przy pociąganiu za linkę.
    Iskrę sprawdzałem wyciągając świecę, przykładając do korpusu i pociągając za linkę rozruchu.
  • Poziom 37  
    Iskra może "ginąć" w cylindrze, podmień świece.
  • Poziom 32  
    Witam,
    Zapewne odpiął się do wężyka filtr ssawny w zbiorniku paliwa albo wężyk pęknięty. To mogło być przyczyną zatarcia.
  • Poziom 8  
    Cudowałem, kombinowałem i nic... :( Różne ilości wstrzykiwanego paliwa, różne świece i zero odpowiedzi. Powiem szczerze że zgłupiałem. :/
  • Poziom 15  
    A moment zapłonu nie jest przestawiony ( np. sciął się klin, lub coś z czujnikiem położenia wału) i skrzynia korbowa czy szczelna? Jaka jest świeca sucha czy mokra, bez wstrzykiwania paliwa?
  • Poziom 8  
    Wydaje się że z zapłonem jest wszystko ok, nic tam nie grzebałem.
    Skrzynia jest raczej szczelna, rozbierałem żeby ponownie obejrzeć i nigdzie nie było "mokre".
    Świeca po próbie normalnego zapłonu jest mokra.
    Cały czas chodzi mi po głowie gaźnik, że nie chce w poziomie zasysać paliwa ze zbiornika przez tą "pompkę", tylko w pionie. Czy to możliwe że gdy silnik się zacierał, podwyższona temperatura spowodowała uszkodzenia gaźnika?
  • Poziom 37  
    Nie jest to możliwe, o ile zapłon jest ok a silnik dobrze złożony to podlanie pod świecę powinno dać jakieś oznaki życia silnika.
  • Poziom 12  
    Ewentualnie podlej pod świecę i odkręć gaźnik i spróbuj odpalić bez gaźnika może się iglica zacięła w gaźniku i Ci ciągle ją zalewa i nie idzie odpalić.
  • Poziom 15  
    Właśnie może mieszanka jest mega bogata, tak bogata, że zalewa świecę i nie może zapalic. Usuń cale paliwo ze zbiornika i gażnika. Wstrzyknij wtedy strzykawą i musi palić. Wtedy szukaj w gażniku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Bez gaźnika nie powinno się odpalać.Może dostać maksymalnych obrotów i uszkodzić silnik.A co do paliwa w komorze korbowej to go odwróć do góry kopytami , pokręć trochę wałem i paliwo wyleci przez otwór świecy. :|
  • Poziom 27  
    Osusz skrzynie korbową tak jak pisze przedmówca, i użyj innego paliwa, świeżego, prosto ze stacji paliw oczywiście z olejem.
  • Poziom 8  
    Póki co sprawa przestała być "na wczoraj" bo teść sprawił sobie nową kosiarkę.
    Ja tą irytującą chol...ę odkładam do roboty na później, jak będę miał więcej czasu.
    Dzięki wszystkim za rady, jak będę miał czas to rozbiorę ją ponownie na części pierwsze...