Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulpit i pasek zadań przestają działać.

shiviette 16 Cze 2015 12:37 918 4
 • #1 16 Cze 2015 12:37
  shiviette
  Poziom 2  

  Witam.
  Od jakiegoś czasu pulpit w laptopie przestaje odpowiadać po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy/touchpada, a także przy próbie zrzucenia na niego/z niego pliku, ikona się nie pojawia/nie znika. Pojawia się wyłącznie informacja, że komputer myśli, co nie ma końca i pulpit przestaje być aktywny. Przestaje także działać możliwość wywołania startu z klawiatury, a ponowne uruchomienie komputera nic nie zmienia - kolejne kliknięcie i sytuacja się powtarza. Niestety po kilku dniach dołączył do tego pasek zadań (i on przestał reagować przy próbie włączenia czegokolwiek - zegara, startu, przypiętych programów), a także niemożliwe było włączenie jakiejkolwiek aplikacji z pulpitu, co już stało się bardziej uciążliwe.
  Problem nieco załagodziła próba przywrócenia systemu o kilka dni wstecz, aczkolwiek po ponownym włączeniu pojawiła się informacja, że przywracanie nie mogło zostać wykonane, gdyż coś je uniemożliwiło - zapewne avast (mimo to zainstalowane w tym okresie rzeczy z komputera zniknęły). Ustały problemy z paskiem zadań (być może to tylko chwilowe). To dało możliwość całkowitego przeskanowania, wyczyszczenia zbędnych plików, defragmentacji. Jednak i po tych operacjach pulpit przestaje być aktywny.

  Niestety nigdzie nie potrafiłam znaleźć odpowiedzi na występujący problem, sama również nie jestem w stanie sobie poradzić, ponieważ w tych sprawach jestem bardziej laikiem.
  Będę wdzięczna za każdą pomoc.

  Co do danych: Acer Aspire E1-531G, Windows 8.1 64-bitowy, procesor: Intel Pentium CPU B960 2.2 GHz, 4GB RAM, karta graficzna: NVIDIA GeForce 710M

  0 4
 • #3 25 Cze 2015 10:01
  shiviette
  Poziom 2  

  Witam,
  Po postawieniu systemu na nowo wszystko działało bez zarzutów, lecz trwało to około tydzień, gdy znów problem braku odpowiedzi pulpitu się pojawił. Ponownie klikając prawym przyciskiem pojawia się "myślące" kółko i niemożliwe jest dokonanie na nim czegokolwiek.

  0
 • #4 25 Cze 2015 10:03
  swiercm
  Moderator na urlopie...

  Zamieść zrzut ekranu z CristalDiskInfo oraz zrzut z HWmonitor'a.

  System czysty od zagrożeń?

  Wykonaj skanowanie i usuń to, co zostało wykryte (dotyczy pkt 1-3):
  1. MBAM: https://www.malwarebytes.org/
  2. ADWCleaner: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
  3. CCLeaner (opcja czyszczenia plików tymczasowych i opcja naprawy rejestru): http://www.filehippo.com/pl/download_ccleaner/download/78325cb97c23cd95a395335c7a6bc5bd/

  4. Pobierz FRST http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ Uruchom skanowanie i wygenerowane logi (frst.txt i addition.txt) zamieść jako załączniki.

  0