Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo tab S8-50 - Pęknięty dotyk

16 Cze 2015 15:23 11778 10
  • Poziom 2  
    Ostatnio pękła mi szybka w tablecie w połowie (Lenovo tab S8-50), przez co dotyk działa mi tylko w dolnej części, poniżej pęknięcia. W górnej nie ma żadnej reakcji, więc chciałbym sobie ją wymienić. Dotyk znalazłem już sobie na allegro, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji jak bezpiecznie otworzyć tablet i wymienić dotyk. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, ewentualnie podesłać jakiś film/zdjęcia z bezpiecznej wymiany?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    ktoś jest mi w stanie pomóc????
  • Poziom 16  
    W domowych warunkach nie wymienisz panelu dotykowego. Jest klejony klejem Loca na całej powierzchni z wyświetlaczem. Możesz kupić TP i LCD i samemu skleić na rantach matrycy.
  • Poziom 2  
    LCD mam cały, i co to jest TP?
  • Poziom 2  
    gdzie kupię matryce bo dotyk już mam oraz klej i resztę

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

??????
  • Poziom 2  
    Jak udało wam się oddzielić ekran z dotykiem od ramki okalającej ekran? Chciałem kupić komplet (lcd+digitizer), ale ta ramka wydaje się ciężka do rozdzielenia i dosyć delikatna. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dodano po 15 [sekundy]:

Na stronie http://www.myfixguide.com/manual/lenovo-tab-s8-50-teardown/ znalazłem jak rozebrać tableta do momentu oddzielenia lcd/tp od ramki. Nigdzie natomiast nie znalazłem co dalej.
  • Poziom 2  
    Jestem już po udanej samodzielnej wymianie. Generalnie prosta sprawa.
    Wpierw wymontowałem wszystkie podzespoły. Listwy rozłącza się przez podważenie zatrzasku. Resztę rozkręca lub odkleja.
    Po podgrzaniu ramki suszarką znalazłem od spodu dziurę przez którą przebiłem krawędź dotyku. Od tego miejsca podważałem śrubokrętem kolejne podgrzewane fragmenty, które pękały i odklejały się od ramki. W ten sposób oddzieliłem całą ramkę od dotyku, który jest sklejony z lcd. Próbowałem jeszcze później oddzielić dotyk od lcd, przez podgrzanie wszystkiego w piekarniku, ale ekran strzelił przy pierwszej próbie rozłączenia. Na Aliexpress zamówiłem komplet ekranu z dotykiem za 45 dolarów (ceny są różne i część nieoryginalna, warto też czekać na dni wyprzedaży typu "black friday"). Po dwóch tygodniach przyszedł oryginał w idealnym stanie.
    Wpierw złączyłem wszystko na sucho bez klejenia, a jak zadziałało rozłożyłem i zabrałem się za klejenie. Przy użyciu zwykłego butaprenu przykleiłem dotyk z ekranem do ramki.
    Tak więc koszt wymiany zamknął się w 185zł, a nie 500zł które chcieli w serwisach. Jakby mi powiedzieli jakąś realniejszą kwotę to pewnie bym zapłacił w serwisie, ale w ten sposób cieszę się że sam się za to wziąłem.

Dodano po 44 [minuty]:

a tak wygląda sama ramka
  • Poziom 1  
    Jackqu nie pomógł byś mi w naprawie takiego samego tabletu- upadł i pękła szybka- dotyk działa.