Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 2-wentylator chłodnicy pracuje cały czas

28 Maj 2005 12:43 6492 13
  • Poziom 12  
    czy ktoś mi może wyjaśnić czemu w golfie 2- 1.6 gażnik po wyłączeniu stacyjki włącza się wentylator i chodzi 5 do 20 minut. Co tym steruje i czy można to pominąć. Potrafi się załączyć po jakimś czasie gdy stoi np. na słońcu
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    Ten silnik ma dodatkowy przekażnik,po uruchomieniu silnika zgaś go i w tablicy wyciągnij dodatkowy przekażnik,jeżeli go znajdziesz wentylator stanie.
  • Poziom 19  
    Lepiej jest podać napiecie na silnik po włączeniu kluczyka a nie jak jest tam cały czas napiecie jak tak zrobisz to tylko sie bedzie właczać po włączeniu kluczyka!!!

Dodano po 20 [sekundy]:

Oczywiście na silnik wentylatora
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od samochodów
    "Jaconnen"ten przekażnik zawsze złącza wentylator po wyłączeniu stecyjki niezależnie od temp. sil.-zwłoka czasowa.Lekcja Nr 1.
  • Poziom 29  
    Witam

Stanisław Chwalisz napisał:
    "Jaconnen"ten przekażnik zawsze złącza wentylator po wyłączeniu stecyjki niezależnie od temp. sil.-zwłoka czasowa.Lekcja Nr 1.

Ten przekaźnik stoi na 13 lub 14 miejscu i ma oznaczenie 31.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam ten sam problem w Golfie 1.8 115KM, nawet pisałem dzisiaj, tylko trochę wcześniej i nikt nie mógł mi pomóc. Sam problem nie jest na tyle dokuczliwy, jeżeli nie dwie sprawy: 1.akumulator rozładowuje się po jakimś czasie działania wentylatora; 2.w czasie jazdy mam wrażenie, że wentylator wogóle się nie włącza (korek, 25 min. stania, płyn chłodzący się grzeje, chłodnica gorąca, brak reakcji, po wyciągnięciu kluczyka dopiero startuje.
    Widzę tu odpowiedzi, aby wyciągnąć odpowiedni przekaźnik, czy to jest ten sam, jak w Golfie 1.6, co mi to w konsekwencji da? Co zrobić, żeby wentylator włączał się przy przegrzaniu się chłodnicy w czasie jazdy, a wyłączał wraz z wyciągnięciem kluczyka? Dzięki za odpowiedzi!!
  • Spec od samochodów
    Jak można było się wcześniej zorientować,to jest drugi niezależny układ elektryczny wystarczy wyciągnąć przekażnik.Pierwszy podstawowy będzie działać nadal.Lepiej póżniej dowiedzieć się jak wcale,nie wszystkie posty czytam ale jak widzisz chętnie pomagam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    Masz już odpowiedż wyżej.
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam auto golf 2, 1.6 PN. Gdzie znajduję się wyłącznik termiczny wentylatora ( nie chodzi o wyłącznik na chłodnicy), tylko ten, który rozłącza wentylator( na schemacie oznaczenie nr F87) gdy gaśmy silnik a wentylator nie schłodził płynu w chłodnicy
  • Moderator Samochody
    Jest przykręcony do blaszki, która z kolei jest przykręcona jedną z nakrętek pokrywy zaworów, taki mały, mosiężny czujnik z jedną wsuwką
  • Poziom 9  
    carrot napisał:
    Jest przykręcony do blaszki, która z kolei jest przykręcona jedną z nakrętek pokrywy zaworów, taki mały, mosiężny czujnik z jedną wsuwką

Czy chodzi o silnik 1.6 PN? Posiadam blaszkę przy pokrywie zaworów, od strony skrzyni biegów. Do niej przykręcona jest masa od sterownika.
  • Poziom 9  
    Według mnie wyłącznik termiczny biegu jałowego powinien znajdować się w chłodnicy, gdyż wentylator schładza właśnie ciecz w chłodnicy. Czy w takim razie za wyłączenie biegu jałowego odpowiada również termiczny włącznik, który odpowiada za uruchamianie wentylatora chłodnicy?

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

Przyczyna była w złym podłączeniu przewodów. Wyłącznik termiczny biegu jałowego wentylatora jest wkręcony w gaźnik.
  • Moderator Samochody
    Tam jest to zrobione tak: w chłodnicy jest dwubiegunowy wyłącznik termobimetaliczny, który uruchamia wentylator na I biegu przy 88°C i II biegu przy 105°C, ale działa on tylko w oparciu o temperaturę cieczy w chłodnicy. Po zgaszeniu gorącego silnika, gdy nie pracuje pompa temperatura w chłodnicy już się nie podniesie, natomiast głowica silnie się rozgrzewa i gdy jej temperatura przekroczy 120°C ten dodatkowy czujnik temperatury poprzez przekaźnik czasowy włącza wentylator na 15min aby schłodzić komorę silnika i głowicę