Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I - Wentylator sam włącza się.

duch2005 16 Cze 2015 16:12 1266 5
  • #1 16 Cze 2015 16:12
    duch2005
    Poziom 10  

Renault Laguna I z klimatyzacją Klimatronic aut. Problem zaczął się od czasu kiedy nabiłem klimatyzację latem ubiegłego roku i polega na tym że w bardzo upalne dni kiedy temp. przekracza 30 st. C i auto zaparkowane jest dłuższy czas w pełnym słońcu to samoczynnie włącza się wentylator silnika i chłodnicy klimatyzacji ( podchodziłem do auta i go usłyszałem ) , lub po jeździe jak auto zaparkuję w pełnym słońcu nie wyłącza się. Nie jest to wyłącznik termiczny wentylatora ten wkręcony w chłodnicę. Nie wiem czy wiązać to z nabijaniem klimatyzacji , czy to inna sprawa. Może ktoś coś by mi doradził w tej sprawie. Doraźnie radzę sobie wyciągając bezpiecznik wentylatora.
    Zapomniałem dodać że klimatyzacja działa poprawnie , latem chłodzi zimą grzeje .

0 5
  • #2 16 Cze 2015 18:07
    wikia55
    Poziom 17  

Popraw styki na czujnikach temperatury

0
  • #3 16 Cze 2015 19:46
    duch2005
    Poziom 10  

Styki czyściłem preparatem KONTAKT i b.z. Czy tu może sytuacja jest taka że nabili mi więcej czynnika do układu klimatyzacji niż należy i w gdy auto stoi w temp. 30st. C lub większej , ciśnienie w układzie klimatyzacji rośnie i włącza się wentylator chłodzenia .

0
  • #4 16 Cze 2015 19:52
    wikia55
    Poziom 17  

duch2005 napisał:
    nabili mi więcej czynnika do układu klimatyzacji niż należy i w gdy auto stoi w temp. 30st. C lub większej , ciśnienie w układzie klimatyzacji rośnie i włącza się wentylator chłodzenia .
    nie

0
  • #5 16 Cze 2015 21:13
    domex32
    Moderator na urlopie...

duch2005 napisał:
    Styki czyściłem preparatem KONTAKT i b.z. Czy tu może sytuacja jest taka że nabili mi więcej czynnika do układu klimatyzacji niż należy i w gdy auto stoi w temp. 30st. C lub większej , ciśnienie w układzie klimatyzacji rośnie i włącza się wentylator chłodzenia .

Musieli by sporo przesadzić.

Odepnij czujnik ciśnienia klimatyzacji, i sprawdź czy wentylatory stają.

-1
  • #6 17 Cze 2015 18:04
    duch2005
    Poziom 10  

Tylko gdzie ten czujnik ciśnienia czynnika w klimatyzacji jest zamontowany .
    Przypomnę jeszcze że to zaczęło się po nabiciu klimatyzacji latem ubiegłego roku i jak skończyły się upały skończyły się też te kłopoty. Nawet zapomniałem o tym i 2-a tygodnie temu w sobotę był upał , zostawiłem autu na słońcu i po kilku godzinach akumulator się rozładował od włączonego wentylatora . Upałów teraz nie ma i aktualnie brak warunków do sprowokowania tej usterki , ale chciałbym się przygotować co robić jak upały przyjdą.

0