Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo 2,0 tdci - Spadek mocy, dymi spod korka

16 Cze 2015 18:37 1779 4
  • Poziom 17  
    Witam jestem ''szczęśliwym'' posiadaczem mondeo mk3 2,0 tdci 131KM, problem pojawił się podczas normalnej jazdy około 120km/h silnik rozgrzany, po zdjęciu nogi z gazu i ponownym dodaniu czuć było szarpanie silnikiem i brak mocy, jakoś dojechałem do domu no i zacząłem szukać. Po wyłączeniu silnika odpala bez problemu , na desce nie świecą żadne niepotrzebne kontrolki (sprężynka), ale silnikiem rzuca, czuć że nie pracuje na jednym cylindrze, po zwiększeniu obrotów silnik już tak nie tańczy ale mocy i tak brak. Zaślepiłem EGR nic się nie zmienia po kilku próbach daje się wyczuć podczas kręcenia rozrusznikiem że przepuszcza na jednym z cylindrów (brak ciśnienia) mało tego po wyciągnięciu bagnetu sadzi szaro niebieskim dymem, nawet na zimnym silniku. Proszę mnie oświecić ale czy to oznacza wypalenie dziury w tłoku?
  • Poziom 32  
    To oznacza że trzeba zmierzyć kompresję i w prawdopodobnie zdjąć czapę.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie, macie może jakiś patent aby wykręcić tłoki bez demontażu korpusu do którego jest przykręcona misa olejowa?
  • Poziom 17  
    Witam! głowica zdjęta tłok pęknięty, tłok wyjąłem bez demontażu aluminiowego korpusu, ciężko ale jest to możliwe, gorzej pewnie by było z czwartym tłokiem bo tam już jest mocno utrudniony dostęp. Teraz będę zabierał się za montaż i moje pytanie czy po złożeniu wszystkiego mogę kręcić rozrusznikiem bez podłączonych wtryskiwaczy, czy nie złapie mi jakiegoś błędy z którym będę musiał udać się do specjalisty od sterowników, chcę go kręcić rozrusznikiem bez obciążenia aż pojawi się ciśnienie oleju i odpowietrzy układ paliwowy, pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Auto poskładane, odpaliło bez większych problemów, póki co ciesze się z jazdy, nie zamykam bo może jeszcze coś mu odbije... pozdrawiam