Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung es7000, karta CL+, UPC, wgrywają się nie wszystkie kanały cyfrowe.

16 Cze 2015 21:52 930 10
  • Poziom 6  
    Witam, mam taki problem. Po zamontowaniu karty CI+ od UPC na moim samsungu es7000 nie wgrywają się wszystkie kanały cyfrowe. Ustawienia mam na antena- kablowe, strojenie automatyczne, kablowe, cyfrowe, tryb wyszukiwania - pełne.
    Brakuje ok. 10 kanałów. Z rozmów z UPC sugerują że to wina TV?
  • Poziom 43  
    drofs napisał:
    Z rozmów z UPC sugerują że to wina TV?

To niech nie sugerują - tylko podadzą, jakie są parametry dla Twojej lokalizacji.

Dzwonić do nich i mają takie dane podać.
  • Poziom 6  
    Za dobrze się na tym nie znam, ale dzwoniłem do UPC i mogą podać tylko częstotliwość dla zachodniopomorskiego, ID, modulację i szybkość transmisji, natomiast jak wejdę na strojenie ręczne to widzę, że każdy kanał ma inną częstotliwość.
  • Poziom 6  
    Brak kanałów nie ma nic wspólnego z modułem, bo tv stroi się bez modułu. Problem jest raczej po stronie tv.
  • Poziom 43  
    drofs napisał:
    Problem jest raczej po stronie tv.

W instrukcji modułu, jak i pod linkiem masz podane parametry - trzeba je tylko prawidłowo ustawić.
  • Poziom 6  
    Mój tv nie wymaga podania parametrów przy wyszukiwaniu kablowym pełnym. Nie ma go co prawda na liście UPC, ale technik z UPC osobiście kartę zainstalował.
  • Poziom 43  
    drofs napisał:
    wyszukiwaniu kablowym pełnym

Ale Ty nie masz szukać po pełnym, tylko po identyfikatorze sieci Twojej lokalizacji.

Odpisujesz tylko, czy choć zerknąłeś w moje porady i linki?.
  • Poziom 6  
    Te wszystkie uwagi o których Piszesz to ja znam i przećwiczyłem wielokrotnie. W moim tv mam opcje wyszukiwania kanałów: pełne, sieć auto, i szybkie w trybie ręczne, gdzie wpisuje wszystkie parametry - 0 kanałów, i auto gdzie wyszukuje wszystkie kanały ale jest informacja - słaby sygnał lub brak sygnału. Natomiast na wyszukiwaniu pełnym (zgodnie z instrukcją UPC) jest ok. 315 różnych kanałów w tym brakuje w moim pakiecie 12 które mnie interesują.
  • Poziom 43  
    drofs napisał:
    wyszukuje wszystkie kanały ale jest informacja - słaby sygnał lub brak sygnału.

drofs napisał:
    kanałów w tym brakuje w moim pakiecie 12 które mnie interesują.

No i masz odpowiedz.

Coś z sygnałem.
    Tv omija częstotliwości na których jest takie info - dlatego masz braki w liście kanałów.

Zgłosić to musisz do UPC.- przyślą serwisanta i on sprawdzi co jest winne.
  • Poziom 6  
    Sęk w tym że kanały te w kablu są bo na dekoderze w drugim tv są. Serwisant był i po ich stronie jest wszystko ok. Rozmawiałem też z serwisantem Samsunga i potwierdził, że są takie przypadki i zalecał dostroić ręcznie.