Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hecht 950 - Po wymianie cylindra

16 Cze 2015 22:17 3018 33
  • Poziom 23  
    Witam, problem jak w temacie. Piła zaczęła tracić moc w kocu wysiadła. Wymieniłem cylinder i tłok. Po złożeniu piła nie odpala. Próbowałem podlać przez gaźnik i fiasko. Iskra jest, nowa uszczelka między cylindrem a korpusem. W czym tkwi usterka.
  • Poziom 12  
    Klin na kole zamachowym, uszczelniacze wału (często się wał krzywi w tych chińczykach i rozwala uszczelniacze), próbowałeś na innej świecy?
  • Poziom 23  
    Koło zamachowe zdemontowane klin na swoim miejscu. Wymienione uszczelniacze . Zmieniony moduł z powodu braku iskry. Iskra silna niebieska, Próba na trzech świecach, piła nawet się nie odezwie. Pomiar sprężania 0,6 MPA. Pytanie, na tłoku na denku jest trójkąt, w którą stronę ma być tłok montowany.Trójkątem do wydechu czy do gaźnika. Pytam oto bo już mi się skończyły koncepcje .Przy tej pile można nerwy stracić. Przy próbie podlewania paliwo wydostaje się do tłumika wydechu. Proszę o pomoc bo moja wiedza na ten temat już się skończyła.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Pytanie tego rodzaju ;przy odkręcaniu kosza sprzęgła włożyłem dębowy kawałek drewna przez otwór wydechu do zblokowania wału korbowego.Czy przez to nie nastąpiło zwichrzenie wału korbowego.I zpowodowało to zmianę kąta wyprzedzenia zapłonu.Czy wał ten jest jednolity czy składany?
  • Poziom 23  
    Dzięki za informacje. Czy jest możliwe sprawdzenie występowania iskry w stosunku do położenia tłoka? Przez te szopki z tą piłą nachodzą mnie różne przypuszczenia.
  • Poziom 33  
    Czyli, ile przed GMP. Jest możliwość, kiedyś do tego celu używało się lampy
    stroboskopowej. O ile masz naniesione punkty kontrolne na magnecie to się da.
    Nawet było widać czy działa przyspieszenie zapłonu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Wymień na inny cylinder i po problemie bo ten widocznie jest źle spasowany i nie ma odpowiedniego sprężania jak to bywa czasem w chińczykach.
  • Poziom 27  
    Witam. Przy 6 atm. nie ma szans żeby silnik się odezwał. Minimum to 8 atm dla tych maszyn. Mógł Ci pęknąć pierścień przy składaniu.
  • Poziom 23  
    Rozebrałem z powrotem.Wszystko na swoim miejscu ,pierścienie całe cylinder bez rys.Zabezpieczenia na swoim miejscu.Po ponownym złożeniu piłą i podlaniu piła raz odpaliła i zgasła.Już nie odpaliła.Po włożeniu pierścienia do cylindra luz na zamku jest około 1 mm. Pierścienie zakupione w serwisie .Czy to wina producenta że jego produkty mają takie kiepski pasowania. Z takim luzem nie osiągnie się wymaganej kompresji.Jedynym wyjściem jest zakup ponad wymiarowych pierścieni idopasowaniu samemu.Tylko jaki luz powinien być by tłok w czasię pracy się nie zawiesił .
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Podaj średnicę tłoka i grubość pierścienia, pewno 45mm tłok? To Ci wyślę na priv skąd możesz kupić i raczej nie będzie problemu.
  • Poziom 23  
    Średnica tłoka 45 mm grubość pierścienia 1.2 mm.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Problem nie rozwiązany. Iskra jest, paliwo jest, piła nie odpala. Prawdopodobnie przestawiony zapłon. Piła nie odpala nawet przez podlanie paliwem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Witam. Pierścienie wymieniłem. Luz na zamku na całej wysokości cylindra 0.2 mm. Wymieniony iskrownik z powodu braku iskry. Wymienione membrany w gaźniku. Piła mimo to nie odpala. Sprawdziłem klin na kole zamachowym jest cały. Nie wiadomo w którym miejscu występuje iskra. Świeca przy próbie podlania pozostaje mokra. Tak mi się wydaje że iskra powstaje w nie właściwym punkcie przed GMP. Czy istnieje sposób by w domowych warunkach stwierdzić to. Posiadam lampę stroboskopową.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Ciśnienie 0.6MPa większe nie jest, mierzone tym przyrządem

Świeca wymieniona.Zdjęcie iskrownika i magneta

Prosiłbym o opis jak to wykonać z tą lampą bo jak się zabuduje szarpakiem bo nie widać odnośników.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Takie zdjęcie udało mi się zrobić.

Hecht 950 - Po wymianie cylindra Hecht 950 - Po wymianie cylindra

Ciśnienie mierzone na nowym cylindrze z serwisu. Widocznie oni stosują byle jakie pasowania. Z tego wynika, że jednak przestawił się czop. Czy jest możliwość naprawy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    4-razy pociągnięcia.Z kompresją nic więcej nie wskóram ,to wszystko są nowe części .W celu sprawdzenia mogę zamontować wał od piły Steel 600.To wszystko jest produkcja made in china. Tę chinsczyznę Czesi firmują swoją nalepką z swoim logo.W przypadku gdy to nie zagra to piła pójdzie jako dawca organów na Allegro.Szkoda wydanych 690 zł na to badziewie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Tak płaciłem w Mrówce w Międzychodzie 690 zł. Zasugerowałem się tym że to czeska piłą a nie stojące obok marketowe piły. Nie miałem pojęcia że Czesi zajmują się handlem tym badziewiem. W Ogrodexie zamówiłem pierścienie o średnicy 46mm. Dopasuję je do cylindra z luzem 0.2 mm. Pomierzę kompresję i zobaczę czy coś się zmieni. W Steel 600 była identyczna sytuacja. Nowe pierścienie i tłok i kompresja 0.4 MPa. Sąsiad się wkurzył i dał mi ją w prezencie. Chińczycy nie bawią się dokładne pasowanie i ich towar jest tak jak wygrana na loterii. Jedna działa lata druga padnie po pierwszym użyciu. Ja w 80-tych zajmowałem się remontami silników spalinowych i były zachowane pewne tolerancje, a ich produkcja to istna chałtura.