Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 1.9 TDI - Pokazuje się kontrolka z przegrzaniem

17 Cze 2015 01:19 1053 2
 • Poziom 2  
  Witam. Mam kłopot z Fordem Galaxy WGR 1.9 TDI ( 85KW - 115PS ) z 20.12.2005r.

  Kupiłem dwa miesiące temu Galaxy i pojawił się problemik, wyskakuje mi kontrolka czerwona wody. Za pierwszym razem jechałem sobie 130/140km/g po 20 minutach przekroczyło 130 stopni nie wiem czy tak było ( tak wskaźnik pokazał ) i kontrolka czerwona wody. Więc zatrzymałem auto odczekałem chwilę około 10min wskaźnik spadł 90 stopni. Dojechałem na stacje na niskich obrotach sprawdziłem czy coś tam wody jest czy płyn ... dolałem wody sprawdziłem czy gdzieś coś nie strzeliło ale nie spód suchy,pochodził silnik niby ok .... dojechałem do domu 20km. I tak około tydzień było jazda autem po mieście dochodzi do 90 stopni i stoi żadnych alarmów o wodzie.
  Dziś przejechałem 100 km autobaną 150-160km/g nic wskaźnik pokazuje 90stopni raz przeskoczyło troszku za 90 ale spadło do 90stopni czyli wentylatort się załączają.

  I pech chciał pojechałem do roboty gdy skończyłem odpaliłem ujechałem 200 metrów ... alarm , kontrolka czerwona wody ale patrzę na wskaźnik a tam troszku za 50stopni ... zatrzymałem się zgasiłem odpaliłem i zaś po chwili alarm... no to maska do góry odkręciłem korek z baniaka na wodę odpaliłem auto czekam nic , dodaje gazu za chwilę patrzę rośnie temperatura i wzrosła do 90 stopni bez alarmu ... zakręciłem korek pojechałem do domu.

  Nie wiem myślę a na pewno chciałbym żeby był to termostat , ogólnie wydaje mi się że ktoś wcześniej coś tam robił bo węże małe jak nowe do tego opaski na węże się świecą. Mało tego pojemnik na wodę wydaje mi się że jest źle ułożony albo i nie od tego.
  Nie mam pojęcia do tego czasu jeździłem benzyną i było super to mnie coś pokusiło na vana w dislu ehh ... :(
  Jeśli potrzeba jestem w stanie zrobić zdjęcia pojemnika i tych węży jak ktoś ma długo Galaxy będzie wiedział ja pojęcia nie mam :(
  Mógłby ktoś pomóc ? Dziękuje, Pozdrawiam Grzesiek.
 • Poziom 30  
  A czy jak Dochodzi do wysokiej temperatury to ubywa tego płynu czy nie?
 • Poziom 2  
  szymon198312 napisał:
  A czy jak Dochodzi do wysokiej temperatury to ubywa tego płynu czy nie?


  Nie doszedł drugi raz do wysokiej temperatury. Za pierwszym razem pokazał ponad 130 stopni ale nic nie rozwaliło, ciekło tylko z korka zjechałem na stację dolałem wody pojechałem do domu. Drugi raz kilka dni po tym nie zagrzał się stał na parkingu ponad 8godzin wróciłem odpaliłem ujechałem 100 metrów kontrolka wody a temperatura minimalna u mnie jest 50 tyle wskaźnik pokazywał a pika i pika ... trzeci raz taka sama sytuacja ujechałem około 2km i ciach kontrolka pik pik pik ... a wskazówka leży na minimum ( 50 stopni )

  Dodano po 10 [minuty]:

  Dodam jeszcze ..... wcześniej mi też szybko dochodziło do 90 stopni - zdarzało się już do 2km i miałem 90 stopni. Nie mam pojęcia jak to w dieslu jest ehh :((

  Dziś przeczyściłem wtyczki od termostatu z pryskałem WD 40 z tego co widzę 5km i nie ma jeszcze 90stopni , po przejechaniu kilku więcej jest 90 i na razie cisza. Przekracza leciutko za 90 i wentylatory się załączają spada ładnie na środek 90 stopni.
  Nie wiem dlaczego ale dolałem wody około litr gdy nie całe dwa tygodnie zalałem full jak się zagrzał.
  Zdjąłem osłonę dolną nie widać śladu wody ani płynów. Jeszcze myślałem żeby wymienić termostat bo nie drogie nawet a zawsze to już będę miał nowy.