Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRC Just @Daewoo Lanos 1.6 16V - Błąd połączenia z komputerem EEPROM Initial rea

masterpascaler 17 Cze 2015 06:43 924 6
  • #1 17 Cze 2015 06:43
    masterpascaler
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z połączeniem się przez USB ze sterownikiem gazu BRC Just. Przewód marki CCY oparty na układzie PL2303. Podczas połączenia z komputerem, zgodnie z kolejnością podaną przez producenta przewodu czyli : najpierw wtyk do sterownika, potem drugi do USB i dopiero zapłon na stacyjce, program BRC Interfaccia Just automatycznie zaczyna EEPROM Initial readout (addr 0), jednak po kilku sekundach mrugnie tylko komunikat "readout interrupted" i procedura powtarza się od nowa. Ustawienia portu COM (w moim przypadku COM7) to 38400 baud, bity 8, bity stopu 1, parzystość : brak. System to Windows 7 64 bit, ale sprawdzane na drugim laptopie z systemem Windows XP - niestety objaw ten sam. Podczas odczytu EEPROM w lewym dolnym rogu programu miga zielona dioda, a obok przewijają się jakieś długie ciągi znaków. Dodam że próbowałem zmieniać prędkości portu, ale przy wolniejszych niż 19200 program BRC nie zaczyna tej procedury zczytywania, dioda w programie miga na zielono, ale obok lecą tylko ciągi niezrozumiałych znaków. Program próbowany również w trybie zgodności, jako administrator, jako inny numer portu COM (COM2) i niestety wciąż ten sam objaw. Szukałem tematów na elektrodzie, ale nie widzę żeby ktoś do tego doszedł. Wersja programu to 1.15 (pobrany z Drypy)

0 6
  • #3 17 Cze 2015 10:45
    masterpascaler
    Poziom 9  

Co to jest FTDI ?

0
  • #5 17 Cze 2015 10:51
    masterpascaler
    Poziom 9  

Niestety - nie zadziała to z BRC Just

0
  • #6 17 Cze 2015 10:54
    psooya
    Poziom 36  

A syfiasty prolific ma działać ? Jak to nie działa ty tylko COM

0
  • #7 25 Mar 2016 06:41
    masterpascaler
    Poziom 9  

Niestety droższy kabel również nie pomógł (nie był w stanie się połączyć). Dla potomnych - zamiast kupować drogi kabel diagnostyczny kupcie nową centralkę do gazu, bo to ona okazała się być problematyczna. Wyjdzie dużo taniej, a wystarczy zaprogramować (w trybie auto lub kablem przez program).

0