Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRC Just - Gaśnie po przełączeniu na gaz - jakby brak gazu

17 Jun 2015 06:59 3345 3
 • Level 10  
  Witam,
  Instalacja LPG BRC Just w samochodzie Daewoo Lanos 1.6 16V. Problem jest następujący - po zagrzaniu silnika, podczas próby przełączenia na gaz, po usłyszeniu charakterystycznego "cyknięcia" na butli silnik całkowicie zdycha, zero reakcji na pedał gazu - jakby wogóle nie dostawał gazu. Podczas jazdy, np. na autostradzie i próbie przełączenia samochód zachowuje się jakby hamował silnikiem - momentalnie spada prędkość pojazdu, zero reakcji na pedał gazu również. Dodam że przy butli było wszystko rozbierane i czyszczone - wielozawór, elektrozawór, nowe uszczelniacze itd. (ponieważ elektrozawór nie odbijał przy wyłączeniu gazu - zostawał zawieszony w pozycji 'otwarty', rolę odcięcia pełnił więc elektrozawór na filtrze gazu). Krokowiec pod maską również czyszczony. Dodam że problem nie wystąpił nagle - pierwsze objawy były takie że samochód jeździł normalnie na gazie, nawet kilkanaście kilometrów, natomiast po zostawieniu go np. na parkingu podczas zakupów na kilkanaście, kilkadziesiąt minut - nie można już było go przełączyć na gaz - objaw jak wyżej. Po ostygnięciu - np. do rana, załączał się normalnie. rozebrałem ostatnio elektrozawory na filtrze gazu i na parowniku, wyczyściłem ale nic to nie dało. Mam wątpliwości co do cewek na tych dwóch elektrozaworach - ta na reduktorze grzeje się po załączeniu, a ta na filtrze praktycznie wcale. Zmierzyłem oporności - mała (na filtrze) 17 Om, duża (na reduktorze) 7. Czy te wartości są w normie? Będę wdzięczny za każdą pomoc/sugestię, co jeszcze mogę sprawdzić. Elektrozaworów nie chcę próbować załączać "ręcznie" np. przewodami od akumulatora, bo obawiam się małego jebut po popuszczeniu w ten sposób gazu do miksera.
 • Level 20  
  Sprawdź czy zawory otwierają się i czy jest gaz na wyjściu z reduktora. Jeśli gaz jest to zdemontuj silnik krokowy i zamontuj register (śrubę), może się nie otwierać.
 • Level 12  
  Każdy zawór trzymaj ręką, podłącz zewnętrzne zasilanie biedzisz czuć czy zawór "odbije" czy nie.
  Jeżeli jest wszystko poprawnie poskładane to nie powinieneś mieć w tym miejscu problemów, ponieważ stosunkowo rzadko się zdarza aby winny był elektro-zawór.
  Jeżeli u nie napotkasz żadnych nieprawidłowości to możesz odpiąć zasilającą rurkę do gazu podać napięcie na cewkę parownika i zobaczysz czy gaz się ulatnia. Jednak w tym miejscu zalecał bym zachować szczególną ostrożność.
 • Level 10  
  Temat do zamknięcia. Cewki działały prawidłowo. Winna była membrana w wielozaworze.