Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złącze AC 3 fazowe - 6 pinów. Jak podłączyć?

17 Cze 2015 11:00 951 2
  • Poziom 19  
    Witam.
    Krótka piłka: "Mam" gniazdo 3 fazowe tyle, że z 6 pinami - 3 fazy, neutralny, ochronny i... No właśnie, mały bolec na środku. Po rozebraniu skrzynki zauważyłem, że obok stycznika jest transformator, 110VAC najprawdopodobniej zasilający cewkę stycznika, i w którymś miejscu przewód z okolic tego transformatora jest wyprowadzony na ten 6 pin. W momencie gdy podłączam przewód z wtyczkami gdzie ten 6 pin jest niepodłączony, do gniazda puszki ze stycznikiem, drugi koniec do pojazdu (autobus szynowy, gniazdo ładowania w nim też jest 6 pinowe, jednak 6 pin jest niepodłączony), wywala mi zabezpieczenie tego stycznika.

Może dość chaotycznie napisałem to, w razie potrzeby mogę porobić zdjęcia. Temat dość istotny ponieważ muszę naładować baterie pojazdu, a bez tego jest 'trochę' ciężko.

Mniej więcej coś takiego
    Złącze AC 3 fazowe - 6 pinów. Jak podłączyć?
  • Poziom 39  
    Piotr59mb napisał:
    i w którymś miejscu przewód z okolic tego transformatora jest wyprowadzony na ten 6 pin.

Bym jednak prosił bez beletrystyki. Forum popiera literaturę faktu. Ten "pin" to swego rodzaju zabezpieczenie kontrolujące ciągłość przewodu (obwodu).
    Piotr59mb napisał:
    Krótka piłka

Skoro tak, sprawdź co to za przewód- może schemacik? :|
  • Poziom 19  
    Jakbym mial schemat to nie pisalbym tutaj...