Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DTC 55 ES, zakłócenia dźwięku podczas odtwarzania

ro53 17 Cze 2015 11:35 675 2
  • #1 17 Cze 2015 11:35
    ro53
    Poziom 1  

Witam,
    Magnetofony Sony DTC 55 ES, DTC 57 ES oraz DTC P7 - zakłócenia dźwięku podczas odtwarzania.
    Proszę o wskazówki co może być przyczyną trzeszczenia (próbkowania) dźwięku podczas odtwarzania na magnetofonach cyfrowych firmy Sony DTC 55 ES, DTC 57 ES oraz DTC P7? Magnetofony przewijają i odtwarzają (prędkość) taśmę prawidłowo. Zakładam, że głowice wirujące są w porządku. Czy jest to może związane z nieprawidłowym przyleganiem taśmy (naciągiem) do wirującego dysku z głowicami ? Czy ktoś ma w posiadaniu instrukcje serwisowe tychże magnetofonów.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 19 Cze 2015 11:20
    saszacom
    Poziom 8  

Witam, miałem takie magnetofony i z tego co pamiętam to bardzo wrażliwe są tam mechanizmy i trudna jego regulacja. Myślę też że jeśli one cały czas czytają i nie ma podczas odczytu żadnych przerw to raczej z głowicami oraz naciągiem taśmy jest wszystko w porządku bo gdyby coś było z naciągiem to w ogóle by nie czytały danych.
    U mnie właśnie były kłopoty z mechanizmami jak tylko taśma delikatnie schodziła z toru to od razu magnetofon przestawał w ogóle czytać.
    Czyli na moje jak głowica i naciąg jest ok to czyta plik a jak nie to nie czyta go w ogóle to nie analog ze będzie czytał ze zniekształceniami więc zniekształceń szukałbym gdzie indziej.
    A jakiego rodzaju są te zniekształcenia?

0
  • #3 06 Cze 2016 20:18
    junak76
    Poziom 2  

odgrzewam temat-może komuś się przyda.ostatnio naprawiałem sony dtc-57es. dokładnie takie same objawy-przerywany,próbkowany dźwięk podczas odtwarzania.
    1.proponuję wymienić wszystkie większe kondensatory(ze starości jest na pewno wyschnięty elektrolit) we wzmacniaczu sygnału głowicy-rf amp board
    2.dokładnie wyregulować tor przesuwu taśmy za pomocą rolek prowadzących T1 i S1 guide(mają takie nacięcia do regulacji).
    U mnie pomogło,na pewno przyda się wykorzystać instrukcję serwisową, bo bez niej może być to nieco skomplikowane.

0