Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV5 - Po wymianie taśmy od matrycy komputer nie wstaje

Domino_2 17 Cze 2015 13:43 441 9
  • #1 17 Cze 2015 13:43
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Witam, wymieniałem taśme od matrycy w laptopie i po tym komputer nie może wstać. Komputer wisi na ekranie zaraz po tym jak nacisnę POWER, widzę logo HP i dalej nie chce iść.
    Klawiatura działa, bo mogę nacisnąć Cltr+Alt+Del i komputer uruchamia się ponownie.

Nie mogę nawet wejść do BIOSu, bo gdy wcisnę F2, dostaje tylko komunikat "Entering Setup" i dalej nie idzie.

Laptop był już rozkręcany i 2 razy sprawdzany (nie tylko przeze mnie) żeby sprawdzić czy czasami czegoś nie podłączyłem, jednak wszystko się zgadza.

Wyciągałem już pamięci, zamieniałem miejscami (bo są 2 kości), czyściłem, próbowałem bez dysku, bez baterii tylko na zasilaczu, podłączałem nawet starą taśmę i nadal komputer wisi na pierwszym ekranie.

Sprawdziłem miernikiem baterię od BIOSu i okazało się, że ma małe napięcie, więc ją wymieniłem na nową.

Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić.

Proszę o pomoc.

0 9
  • #2 17 Cze 2015 13:52
    Primo86
    Poziom 20  

Spróbuj odpalić tylko na jednej kości pamięci. Procesora czasami nie ruszałeś podczas wymiany taśmy matrycy?

0
  • #3 17 Cze 2015 13:54
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Próbowałem też na jednej kości i nic, a procka nie ruszałem. Komputer też nie wydaje żadnych pisków, że coś go boli.

0
  • #4 17 Cze 2015 13:55
    Primo86
    Poziom 20  

Próbowałeś resetować bios?

0
  • #5 17 Cze 2015 13:58
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Bateria od BIOSu była wyciągnięta na całą noc i nic, a ze zworkami nie bawiłem się.

0
  • #6 17 Cze 2015 14:16
    Primo86
    Poziom 20  

Karty diagnostycznej pewnie nie masz, a widzisz może ekran POST czasem ESC albo TAB pozwalał go zobaczyć jeśli był wyłączony w biosie,wiesz co się na nim wyświetla na czym dokładniej się zatrzymał?
    Ja bym rozkręcił na twoim miejscu lapka i spróbował go uruchomić z jak najmniejszą liczbą podzespołów bez dysku, cd, wifi itp

Przy okazji jak uruchamiałeś go bez ramu to piszczał że coś jest nie tak?

Testowałeś na innym kompie ram i dysk?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno, czy przy uruchamianiu migają jakieś diody np CAPS LOCK co mogło by oznaczać błędy, czy nic nie miga.

0
  • #7 17 Cze 2015 14:18
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Ekranu POST nie widzę, nie uruchamiałem kompa w ogóle nie RAMu, zawsze przynajmnie jedna kość.
    Dysku i RAMu nie testowałem na innym kompie.

0
  • #8 17 Cze 2015 14:21
    maras2003
    Poziom 29  

Próbowałeś go odpalić ze wszystkim, kompletnie złożonego ?

0
  • #9 17 Cze 2015 14:30
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

Tak, odpalałem go też w ten sposób, bo zaraz po wymianie (jeszcze nie do końca skręconego) odpaliłem go żeby zobaczyć czy ekran działa, zobaczyłem ekran HP więc założyłem, że wszystko jest OK. Wtedy złożyłem go całego w przekonaniu, że wszystko jest dobrze i odpalalam, a tu niespodzianka.

0
  • #10 18 Cze 2015 13:59
    Domino_2
    Pomocny dla użytkowników

OK, laptop już działa.

Podaje rozwiązanie na przyszłość: po wgraniu od nowa BIOSu komputer startuje już poprawnie.

0