Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozpoznać jack coaxial od jack analog

kogh 17 Cze 2015 13:46 477 2
  • #1 17 Cze 2015 13:46
    kogh
    Poziom 10  

Witam. Jak w temacie potrzebuję stwierdzić czy jack, który wychodzi mi ze ściany to złącze cyfrowe czy analogowe. Mam małą salę wykładową, w której jakiś czas temu zamontowano zestaw nagłośnieniowy w suficie. Z drugiej strony mam jacka, który nie działa z moim laptopem czy komórką. Przyczyny mogą być dwie:
    1) podłączenie, zły montaż lub uszkodzony przewód,
    2) jack który wystaje ze ściany jest złączem cyfrowym (coaxial)

Zanim zacznę się dobierać do przewodu chciałbym mieć pewność, że to nie jest cyfrowy kabelek - czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić, zmierzyć? Wizualnie żadnej różnicy nie ma - końcówka taka sama...

• #2 18 Cze 2015 00:29
    DjMapet
    Poziom 42  

To może być po prostu kabel głośnikowy, który trzeba podłączyć do wzmacniacza, który je (głośniki) zasili.
    Jakiego wzmacniacza? Trudno powiedzieć, bo nie znamy systemu jaki tam został zastosowany.
    Z Twojego opisu wynika, że to najprawdopodobniej system radiowęzłowy, ale by się upewnić, musiał byś podać modele zastosowanych głośników i ich liczbę.

Pozdrawiam.

• #3 18 Cze 2015 14:40
    kogh
    Poziom 10  

Jak będę znowu na miejscu to zobaczę co to za system i ile jest głośników.

Ale cały czas może to być coaxial lub analog, który trzeba przepościć przez wzmacniacz , tak? Jeśli to analog, to nie działa dlatego że sygnał jest za słabo wzmocniony?
    Dodam że dotykając końcówki trzeszczą głośniki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME