Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozpoznać jack coaxial od jack analog

17 Cze 2015 13:46 861 2
  • Poziom 10  
    Witam. Jak w temacie potrzebuję stwierdzić czy jack, który wychodzi mi ze ściany to złącze cyfrowe czy analogowe. Mam małą salę wykładową, w której jakiś czas temu zamontowano zestaw nagłośnieniowy w suficie. Z drugiej strony mam jacka, który nie działa z moim laptopem czy komórką. Przyczyny mogą być dwie:
    1) podłączenie, zły montaż lub uszkodzony przewód,
    2) jack który wystaje ze ściany jest złączem cyfrowym (coaxial)

Zanim zacznę się dobierać do przewodu chciałbym mieć pewność, że to nie jest cyfrowy kabelek - czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić, zmierzyć? Wizualnie żadnej różnicy nie ma - końcówka taka sama...
  • Poziom 43  
    To może być po prostu kabel głośnikowy, który trzeba podłączyć do wzmacniacza, który je (głośniki) zasili.
    Jakiego wzmacniacza? Trudno powiedzieć, bo nie znamy systemu jaki tam został zastosowany.
    Z Twojego opisu wynika, że to najprawdopodobniej system radiowęzłowy, ale by się upewnić, musiał byś podać modele zastosowanych głośników i ich liczbę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jak będę znowu na miejscu to zobaczę co to za system i ile jest głośników.

Ale cały czas może to być coaxial lub analog, który trzeba przepościć przez wzmacniacz , tak? Jeśli to analog, to nie działa dlatego że sygnał jest za słabo wzmocniony?
    Dodam że dotykając końcówki trzeszczą głośniki.