Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA - ukrywanie wierszy nie ukrywa pola wyboru..

17 Cze 2015 14:23 1038 1
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich forumowiczów i specjalistów. Piszę, ponieważ potrzebuje pomocy w zapewne trywialnej sprawie... Otóż.. Stworzyłem makro do arkusza, które w momencie spełnienia określonych warunków ukrywa lub odkrywa poszczególne wiersze w arkuszu. W tych wierszach znajdują się m.in. pola wyboru, które w momencie ukrywania wierszy nie ukrywają się, tylko zostają przesunięte do wiersza poniżej i wyświetlane nadal. Moje pytanie brzmi, jak sprawić, aby razem z wierszami ukrywane były też pola wyboru w nich zawarte.. Dołączam prosty plik obrazujący problem.
  • Poziom 5  
    Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Z niewiadomych przyczyn w ustawieniach zwykłego formantu pola wyboru, czyli klikając 'Formatuj formant' w zakładce 'Właściwości' nie ma możliwości zaznaczenia opcji 'Przenieś i zmieniaj rozmiar wraz z komórkami', co jest wymagane w przypadku ukrywania komórek w których te pola się znajdują. Rozwiązaniem jest obejście inną ścieżką, a mianowicie po zaznaczeniu formantu należy wybrać z paska głównych górnych zakładek 'Format' po czym kliknąć małą strzałkę w prawym dolnym rogu pola 'Rozmiar', tam wybrać 'Właściwości' i oznaczyć interesującą nas opcję 'Przenieś i zmieniaj rozmiar wraz z komórkami', która tu jest dostępna..

Pozdrawiam